Zakaz wstępu do lasów będzie zniesiony. Minister środowiska podaje datę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Czy można już iść na spacer do lasu? Zakaz wstępu do lasów wkrótce zostanie zniesiony. Minister środowiska Michał Woś podaje prawdopodobną datę.

Przypomnijmy, że od 3 kwietnia obowiązuje całkowity zakaz wstępu do lasów. Zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ograniczeń w związku z epidemią zakaz nie dotyczy osób wykonujących w lasach czynności zawodowe. Zakaz wstępu do lasów nie dotyczy również policjantów, ratowników medycznych czy strażaków.

Za złamanie zakazu wejścia do lasu straż leśna może nałożyć mandat w wysokości 500 zł, a inspektorzy sanepidu karę administracyjną w wysokości nawet 30 tys. zł.

Zniesienie zakazu wstępu do lasów

W czwartek minister środowiska Michał Woś zapowiedział zniesienie zakazu wstępu do lasów. – „Przedstawiłem rekomendacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i zespołowi rządowemu. Ja sam jestem zwolennikiem otwarcia lasów” – podkreślił szef resort środowiska.

Samo otwarcie lasów „nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały”. Zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów, natomiast pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca, typu: specjalne ścieżki edukacyjne, wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi.

„Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. Wicepremier Jacek Sasin mówił o terminie poniedziałkowym; jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany” – powiedział Woś.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.