Koncert Galowy Antonina Campi Opera Masterclass 2023

Antonina Campi Opera Masterclass 2023
Fot. Materiały organizatora

Wyjątkowy koncert uczestników kursów mistrzowskich Antonina Campi Opera Masterclass 2023 oraz uczniów klasy śpiewu Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Koncert jest zwieńczeniem kilkudniowych warsztatów i konsultacji wokalnych prowadzonych przez znakomitych mistrzów operowych, m.in. Izabelę Kłosińską, Mariusza Kwietnia i Ewę Vesin. W ramach koncertu usłyszymy wybrane arie i pieśni operowe.

O Konkursie

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywa się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie już od siedmiu lat. W ubiegłym roku zaprosiliśmy miłośników opery na dwa wydarzenia – trzecią edycję renomowanego konkursu, w którym udział wzięli artyści z kilkunastu krajów świata (WRZ 2022) i warsztaty wokalne dla młodych zdolnych śpiewaków i śpiewaczek z Polski i zagranicy (CZE 2022).

W tym roku pod koniec wakacji (25-30 SIE 2023) właśnie ten drugi projekt już po raz szósty zagości najpierw w Szkole Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie (kursy), a następnie w Sali Operowej CSK, gdzie odbędzie się koncert galowy uczestników Antonina Campi Opera Masterclass 2023 (30 SIE 2023).

Czytaj również:

Kursy wokalne

Jak zwykle pomysłodawcy i organizatorzy tego niezwykłego wydarzenia – Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski wraz z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa – zapraszają młode solistki i młodych solistów do wzięcia udziału w kursach wokalnych, prowadzonych w tym roku przez:

  • Carmen Santoro (pianistkę, profesjonalną trenerkę wokalną współpracującą z najlepszymi teatrami operowymi na świecie, m.in. nowojorską Metropolitan Opera),
  • Mariusza Kwietnia (najprawdopodobniej najbardziej utytułowanego polskiego barytona, który ostatnio poświęcił się działalności dydaktycznej)
  • Ewę Vesin — dyrektora artystycznego projektów pod marką Antoniny Campi, wybitną śpiewaczkę z międzynarodową karierą w wielkich teatrach Europy, z urodzenia — lubliniankę.

Mistrzom na zajęciach jak zawsze towarzyszyć będą najlepsi polscy pianiści-korepetytorzy:

  • Olga Tsymbaluk,
  • Mischa Kozłowski
  • Tomasz Pawłowski.

Najważniejszym wydarzeniem projektu będzie koncert finałowy w Sali Operowej CSK: 30 SIE 2023 | 18:00. Serdecznie zapraszamy publiczność z całej Polski!

Partnerem wydarzenia Antonina Campi Opera Masterclass 2023, które bierze udział w programie „Warto Być Polakiem”, jest Województwo Lubelskie.

Plakat Antonina Campi Opera Masterclass 2023
Fot. Materiał organizatora

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Koncert Galowy:
30 SIE (środa)
godz. 18.00
Sala Operowa CSK
wydarzenie bezpłatne – wejściówki do odbioru w kasie CSK

Jaki koncert powinien również zostać zorganizowany w CSK?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.