Już wiadomo, kto dostarczy nowe parkomaty do Strefy Płatnego Parkowania. MPK Lublin wyda na to 16,4 mln zł

Samochody zaparkowane w Strefie Płatnego Parkowania
Samochody zaparkowane w Strefie Płatnego Parkowania | fot. Dominik Wąsik

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie dołożyło brakujące 4,2 mln zł do najtańszej oferty w przetargu na dostawę i montaż nowych parkomatów i wdrożenie systemu e-kontroli.

City Parking Group dostarczy nowe parkomaty dla Lublina

MPK Lublin rozstrzygnęło przetarg na dostawę w formie dzierżawy 175 nowych parkomatów oraz ich montaż i zaprogramowanie, a także dostawę systemu do obsługi Strefy Płatnego Parkowania, w tym wdrożenie systemu e-kontroli.

W ogłoszonym postępowaniu wpłynęły trzy oferty, od: KBU (26,3 mln zł), konsorcjum firm Indigo Polska, Automatikon i SYSTEmEG NET (20,7 mln zł) i City Parking Group (16,4 mln zł). MPK pierwotnie planowało wydać na realizację zadania 12,2 mln zł.

„Za najkorzystniejszą ofertę komisja przetargowa uznała najtańszą z nich – spółki City Parking Group. Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem przyjętych w specyfikacji warunków zamówienia kryteriów oceny ofert” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

Z uwagi na fakt, że oferta przekraczała kwotę przeznaczoną przez MPK Lublin na sfinansowanie tego zamówienia, władze spółki zdecydowały o podwyższeniu kwoty, co wymagało zgody Rady Nadzorczej oraz zgromadzenia wspólników.

„Wyłoniona w przetargu firma będzie wymieniać parkomaty sukcesywnie, maksymalnie do 10 sierpnia. Przygotuje też nową stronę internetową, poprzez którą kierowcy będą mogli zakupić abonamenty parkingowe (e-sklep). Przy czym ta funkcja (e-sklep) zostanie wdrożona najpóźniej do 10 listopada” – informuje Weronika Opasiak.

Samochody z kamerami na dachu sprawdzą, czy opłaciłeś postój w SPP

Przypomnijmy, że od 11 maja 2024 r. to MPK Lublin jest głównym operatorem Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie, a to oznacza, że miejska spółka zarządza całą strefą. 8-letnia umowa zakłada, że kontrolę uiszczania opłat za parkowanie w SPP będą prowadzić kontrolerzy (co najmniej 16 kontrolerów) oraz sukcesywnie nastąpi wdrażanie e-kontroli z wykorzystaniem systemu skanowania tablic rejestracyjnych.

Zobacz także: Miejska spółka przejmuje strefę płatnego parkowania w centrum Lublina. Jakie zmiany czekają kierowców od 11 maja?

„System e-kontroli zostanie wdrożony najpóźniej do 10 listopada. Wówczas przewidziano do kontroli 6 kontrolerów oraz dwa pojazdy, na których zostaną zainstalowane systemy do e-kontroli” – mówi Weronika Opasiak.

Pojazdy wykorzystywane do e-kontroli zeskanują numery rejestracyjne pojazdów zaparkowanych w SPP, a system zweryfikuje, czy za dany pojazd została wniesiona opłata za postój. Za nieopłacony postój pojazdu w SPP, wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej będą wysyłane do kierowców pocztą.

„Podczas kontroli samochodu nastąpi skanowanie tablicy rejestracyjnej, ale powstanie też dokumentacja fotograficzna wraz ze współrzędnymi GPS, dzięki którym dokładnie będzie wiadomo, w jakiej lokalizacji znajdował się weryfikowany samochód” – wyjaśnia rzeczniczka miejskiej spółki.

Zobacz także: Kierowców w Lublinie czeka parkingowa rewolucja. Będzie trudniej uniknąć opłaty na parkowanie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.