Jak nie w koszu, to na dachu budynku. Tak użytkownicy parkują elektryczne hulajnogi

Hulajnoga zaparkowana na dachu budynku przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej
Hulajnoga zaparkowana na dachu budynku przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej | fot. czytelnik Luk Jus

Można znaleźć je w koszach na śmieci, zawieszone na drzewach, a nawet na dachach budynków. Hulajnogi wypożyczane na minuty to jeden z najpopularniejszych środków tzw. transportu współdzielonego w Lublinie.

Dziwne miejsca na „parkowanie” hulajnóg

Od maja użytkownicy UTO (urządzeń transportu osobistego) mają do dyspozycji 100 dedykowanych miejsc na terenie Lublina do parkowania hulajnóg elektrycznych [LISTA MIEJSC PARKINGOWYCH DLA HULAJNÓG W LUBLINIE].

Miało być to rozwiązanie zmierzające do uporządkowania chaosu w przestrzeni miejskiej, do jakiego przyczyniały się porozstawiane w losowych miejscach pojazdy na minuty.

Problem jednak nie zniknął, ponieważ w dalszym ciągu można spotkać miejsca, gdzie elektryczne hulajnogi na minuty utrudniają korzystanie z chodników i ścieżek rowerowych.

ZOBACZ TAKŻE: Posypią się mandaty dla użytkowników hulajnóg i rowerzystów. Kary od 20 do 500 złotych

Zdarza się jednak, że ich użytkownicy zostawiają pojazdy w naprawdę dziwnych miejscach, o czym regularnie donoszą nasi czytelnicy. Regularnie trafiają do nas informacje o pojazdach zostawionych w ulicznych koszach lub osiedlowych drzewach. [Kolejny akt wandalizmu z hulajnogami w tle. Ktoś wrzucił jedną z nich do kosza].

W poniedziałek (30.08) zostaliśmy powiadomieni o hulajnodze zaparkowanej na… dachu budynku przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej. Jest to budynek, w którym do niedawna funkcjonował sklep sieci Żabka.

Hulajnoga zaparkowana na dachu budynku przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej
Hulajnoga zaparkowana na dachu budynku przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej | fot. czytelnik Luk Jus

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.