Festiwal Bożego Narodzenia 2018 w Lublinie

IMG 20171219 113935
Szopka Bożonarodzeniowa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Włączenie świątecznej iluminacji, orszak św. Mikołaja, Wigilia Starego Miasta, koncerty i jarmarki złożą się na Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie.

– Zapraszam mieszkańców do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia w przestrzeni naszego miasta, którą ozdobią nowe iluminacje, znane już mieszkańcom dekoracje Jarosława Koziary oraz wyjątkowe wydarzenia – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Inauguracja Festiwalu Bożego Narodzenia w Lublinie odbędzie się 6 grudnia o godz. 16.00 na Placu Łokietka, gdzie włączone zostaną świąteczne iluminacje. Na deptaku Krakowskiego Przedmieścia ozdobione świetlistymi symetrycznymi i geometrycznymi elementami zostaną latarnie i drzewa.

Na placu Łokietka przed budynkiem Ratusza ustawiona zostanie nowa 10-metrowa choinka miejska, którą ozdobią światełka, bombki i złote ozdoby. Na Starym Mieście i wzdłuż placu Litewskiego pojawią się kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

W Szopce Bożonarodzeniowej, zlokalizowanej na Placu Litewskim (przed pedetem), wysłuchać będzie można licznych koncertów kolęd. – Zaplanowaliśmy także duże koncerty świąteczne m.in. w Filharmonii Lubelskiej, Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście czy Centrum Kultury – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Już po raz piąty w historii Lublina w niedzielę (9 grudnia) ulicami miasta przejdzie Orszak św. Mikołaja, o godz. 14:00 na Rynek Główny Starego Miasta przybędzie w karecie konnej prawdziwy Święty Mikołaj. Z tej okazji zaplanowane jest bicie rekordu Guinnesa w ilości dzieci przebranych za Św. Mikołaja.

Tradycyjnie ojcowie Dominikanie zgromadzą wszystkich wokół stołu wigilijnego na wspólnej Wigilii Starego Miasta zaplanowanej w niedzielę 23 grudnia. Wspólne świętowanie, uroczysta msza św. w intencji mieszkańców miasta, bożonarodzeniowy korowód, wigilijny stół, życzenia i dzielenie się opłatkiem stworzą niepowtarzalną świąteczną atmosferę.

Na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w dniach 20-23 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, wypiekami i daniami na gorąco.

Teatr Stary w dniach 27 i 28 grudnia zaprasza na pokaz filmów w różny sposób opowiadających o świętach. Wejściówki na to wydarzenie będą do odebrania w kasie teatru.

Sylwester miejski w tym roku zaplanowano na deptaku. Na jego obu końcach, na Placu Litewskim i Placu Łokietka, ustawione zostaną sceny. Organizatorzy nie ujawniają jeszcze nazwisk artystów, którzy wystąpią podczas sylwestrowej nocy.

Szczegółowy program Festiwalu Bożego Narodzenia 2018 w Lublinie na kolejnej stronie…

Dalej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.