Lublin: Trwa montaż świątecznych iluminacji na deptaku i Starym Mieście

fb1
Świąteczne iluminacje na Starym Mieście | fot. Shymansky photography

Od kilku dni w Lublinie trwa montaż świątecznych iluminacji. Świąteczne dekoracje pojawią się na całej długości deptaka oraz na Starym Mieście. Koszt nowej instalacji wyniósł 150 tys. zł.

„Jak co roku w Lublinie szykujemy dla mieszkańców bogaty program atrakcji świąteczno-noworocznych w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. W ten niepowtarzalny świąteczny klimat wprowadzi nas iluminacja świetlna” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

W tym roku oprócz znanych już mieszkańcom iluminacji oraz kolorowych ozdób autorstwa Jarosława Koziary na Starym Mieście i wzdłuż Placu Litewskiego pojawią się też nowe elementy świetlne na deptaku Krakowskiego Przedmieścia, wzdłuż traktu pieszego.

„Na placu Łokietka przed budynkiem Ratusza ustawiona zostanie 10-metrowa choinka miejska, która ozdobiona będzie światełkami, bombkami i złotymi ozdobami” – dodaje Mazurek-Podleśna.

Tegoroczna iluminacja świąteczna została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła być z roku na rok rozszerzana o nowe elementy. W przestrzeni miejskiej pojawi się też część aniołów z roku ubiegłego. Nowa iluminacja kosztowała 150 tys. zł.

Włączenie świątecznej iluminacji będzie symbolicznym początkiem Festiwalu Bożego Narodzenia. Świąteczne oświetlenie zostanie włączone 6 grudnia o godzinie 16.00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.