Fałszywy agent CBA w rękach policji. Kobieta straciła prawie 150 tys. złotych

1 5248
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

Prawie 150 tys. złotych – tyle straciła mieszkanka Lublina, która uwierzyła oszustowi, że ten jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Fałszywy agent CBA jest już w rękach policji.

Mieszkanka Lublina przelała prawie 150 tys. złotych na konto oszustów

We wrześniu do 71-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Oświadczyła, że prowadzi akcję przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej kredyty w bankach.

Oszust poinformował kobietę, że pieniądze zgromadzone na jej rachunkach bankowych są zagrożone przez przestępców. By uchronić oszczędności kobieta musiała przekazać całą gotówkę na bezpieczny rachunek Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

71-latka uwierzyła w zapewnienia sprawcy i udała się do placówek bankowych, gdzie wykonała przelewy na łączną sumę blisko 150 tysięcy złotych.

Na szczęście dość szybko zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła się do komendy. Policjanci od razu wystąpili o blokadę przelewów, co pozwoliło odzyskać część utraconej sumy.

Zatrzymany we wtorek przez policjantów z Katowic 48-latek został już przewieziony do Lublina. Dzisiaj trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty udziału w oszustwie.

Śledczy wnioskować będą do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sprawcy może grozić do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.