Elektryczne hulajnogi podbijają miasta. Wkrótce pojawią się także w Lublinie

IMG 20190612 161546
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Elektryczne hulajnogi trafią do Lublina. Najpóźniej do końca wakacji wypożyczać będzie je firma blinkee.city, która aktualnie w naszym mieście oferuje jazdę elektrycznymi skuterami.

Za uruchomienie wypożyczalni elektrycznych hulajnóg w Lublinie będzie odpowiadać firma Unimot, która jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. Spółka notowana na GPW w Warszawie, obejmie udziały w spółce Green Electricity, operatorze platformy blinkee.city, która oferuje usługi wynajmu elektrycznych skuterów i hulajnóg w Polsce.

Unimot, jako udziałowiec Green Electricity, właściciela platformy blinkee.city, sam planuje zostać franczyzobiorcą tego systemu, w Lublinie i Częstochowie, czyli w miastach, gdzie posiada własne stacje paliw Avia. Postaramy się ruszyć z hulajnogami blinkee.city w Lublinie i Częstochowie najpóźniej do września tego roku” – mówi w rozmowie z ISBnews Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Na razie firma nie zdradza ile sztuk elektrycznych hulajnóg ma znaleźć się w naszym mieście, ale przyjęło się zakładać, że liczba elektrycznych hulajnóg powinna odpowiadać mniej więcej 0,2% populacji danej miejscowości. Docelowo miałoby być ich ok. 650 dla Lublina.

Do 30 km na jednym ładowaniu

Użytkownicy nie będą musieli martwić się o ładowanie baterii jednośladów ani o ich stan techniczny. Tymi problemami zajmą się serwisanci systemu. Na jednym ładowaniu będzie można przejechać do 30 km, z maksymalną prędkości 20 km na godz. Opłata startowa wyniesie 2,5 zł, a za każdą minutę jazdy pobierane będzie 49 groszy. Natomiast minuta postoju to koszt 9 groszy.

Hulajnogi będzie się wypożyczać tak samo jak skutery elektryczne – korzystając z aplikacji na smartfona i zostawiać je tam, gdzie użytkownik dojedzie. Każda hulajnoga ma posiadać hamulce przy kierownicy tak jak rower, a ich użytkownicy będą poruszać się po chodnikach, drogach dla rowerów, przejazdach dla rowerów, pasem ruchu i jezdnią.

Przypomnijmy, że w Lublinie w ramach usług współdzielonego transportu działają już miejskie rowery (Nextbike), skutery (Blinkee.city), samochody osobowe (Panek CarSharing) oraz pojazdy dostawcze (CityBee i Traficar).

Źródło: ISBnews

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.