Lublin: Od niedzieli rusza wypożyczalnia skuterów elektrycznych na minuty

skuter shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ich maksymalna prędkość to 50 km/h i 80 kilometrów zasięgu – od niedzieli rusza w Lublinie wypożyczalnia skuterów elektrycznych na minuty. Aby wypożyczyć elektryczny jednoślad najpierw trzeba jednak ściągnąć specjalną aplikację.

Po miejskiej wypożyczalni rowerów miejskich w Lublinie przyszedł czas na skutery! Sieć wypożyczalni skuterów elektrycznych blinkee.city, która udostępnia skutery na minuty, funkcjonuje już w m.in. Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Łodzi, a od najbliższej niedzieli (15 kwietnia) uruchomi wypożyczalnię w naszym mieście.

Skutery na minuty w Lublinie

Na samym początku do dyspozycji mieszkańców będzie 15 pojazdów, lecz jak zapewnia właściciel ta liczba będzie z czasem rosła. Skuterami mogą się poruszać osoby z ważnym prawem jazdy lub posiadające dowód osobisty, jeśli urodziły się przed 1995 r.

Jak wypożyczyć skuter?

Żeby skorzystać z wypożyczalni trzeba będzie zarejestrować się w systemie i zainstalować aplikacje w smartfonie. Dzięki aplikacji będzie można „namierzyć” skuter, sprawdzić stan naładowania baterii (oraz zasięg) i zarezerwować pojazd na góra kilkanaście minut, co ma pozwolić nam dostać się do skutera. Z poziomu aplikacji będzie można też odblokować skuter i ruszyć w drogę, bo jego uruchomienie nie wymaga użycia żadnego kluczyka.

Gdzie zaparkować skuter?

– Skutery trzeba zostawiać w strefie, która jest widoczna w aplikacji. Skuter można zaparkować w miejscach do tego wyznaczonych oraz na chodnikach z pozostawieniem przejścia dla pieszych. Nie można parkować go na zakazie – wyjaśniają właściciele.

Kiedy już dotrzemy na miejsce system podsumuje naszą trasę i pokaże, ile kosztowała nas podróż. Zapłacić będzie można mobilnie – w systemie pre-paid, czyli jak w przypadku wypożyczalni rowerów miejskich , albo kartą kredytową powiązaną z aplikacją.

Ile kosztuje wypożyczenie skutera?

Dwie pierwsze minuty jazdy, mają być bezpłatne, żebyśmy mieli czas przygotować się do jazdy. Potem zapłacimy za każdą minutę jazdy – 59 groszy (standardowa cena to 69 gr/min.). Maksymalna opłata za cały dzień jazdy to 69 zł.

Po ponad 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu. Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas – w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. fajnie że napisaliście jak nazywa się aplikacja, najważniejsze info a totalnie olany temat, a w necie ciężko o odpowiedź.