Dziur w tym miejscu było aż tyle, że drogowcy musieli zerwać asfalt. Kilka dni wcześniej uszkodzonych zostało tu 18 aut

Zerwany asfalt na al. Witosa
Zerwany asfalt na al. Witosa | fot. Miasto Lublin

Nawierzchnia al. Witosa pod wiaduktem z ul. Hutniczą była tak zdegradowana, że zapadła decyzja o jej wymianie. Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu w tym miejscu jednego dnia zostało uszkodzonych 18 pojazdów.

Drogowcy naprawiają ubytki

W poniedziałek (29.01) zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk przekazał, iż drogowcy w trybie pilnym naprawiają dziurawe ulice. Interwencje są podejmowane przez aż brygad. Drogowców można było spotkać na ulicach: Roztocze, Orkana, Zwycięskiej, Ułanów, Zana, Unii Lubelskiej, Czechowskiej, Lubomelskiej, Janowskiej, Cienistej, Krężnickiej, Osmolickiej, Pszczelej, Pasiecznej, Prawiednickiej, Herberta, Budowlanej, Sławinkowskiej, Północnej, Prusa, Witosa, Turystycznej, Pliszczyńskiej i Kunickiego.

O tym pisaliśmy tu: Drogowcy w trybie pilnym naprawiają dziurawe ulice. Tutaj można było dzisiaj ich spotkać

„Dodatkowe ekipy od kilku dni naprawiają pozimowe ubytki w drogach. Prace są intensywne, jednak mamy świadomość, że przy zmiennej pogodzie, na przemian dodatniej i ujemnej temperaturze oraz rozmarzającej i zamarzającej wodzie te doraźne działania trzeba będzie powtarzać na bieżąco aż do wiosny” – napisał na facebooku Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Prezydent Lublina wyjaśnił, że drugim etapem będzie wymiana nawierzchni na najbardziej zniszczonych ulicach. Ten etap będzie można rozpocząć, dopiero gdy ustabilizują się dodatnie temperatury.

„Na naprawę lubelskich dróg wiosną przeznaczymy dodatkowe środki w wysokości co najmniej kilku milionów złotych” – dodał Żuk.

Al. Witosa dziurawa jak ser

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o uszkodzeniu 18 pojazdów na al. Witosa pod wiaduktem z ul. Hutniczą. Tam w powstałych w jezdni dziurach kierowcy uszkodzili opony/felgi, miski olejowe i zawieszenie. Następnego dnia na poranku odcinek al. Witosa w kierunku centrum został wyłączony z użytku, a w tym miejscu wprowadzono zwężenie do lewego pasa i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

O wprowadzonych ograniczeniach prędkości na wybranych ulicach miasta pisaliśmy tu: Ograniczenie prędkości sposobem na dziury. Od dziś na tych ulicach jeździmy znacznie wolniej

Zapadła decyzja o wymianie nawierzchni

W poniedziałek (29.01) drogowców można było również spotkać na al. Witosa, w rejonie wyłączonego odcinka pod wiaduktem z ul. Hutniczą. Tam interweniował ciężki sprzęt, bo samo łatanie dziur asfaltem metodą na zimno by nie wystarczyło. Frezerka do asfaltu usunęła jedną z warstw nawierzchni. Tym sposobem przygotowano się do kolejnego etapu.

Wylanie nowej nawierzchni asfaltu zaplanowano na środę (31.01). Drogowców w tym miejscu będzie można spotkać po porannym szczycie komunikacyjnym. Po kilku godzinach prace powinny się zakończyć, a zamknięty odcinek zostanie udostępniony kierowcom.

ZDJĘCIA

Zerwany asfalt na al. Witosa
Zerwany asfalt na al. Witosa | fot. Miasto Lublin
Zerwany asfalt na al. Witosa
Zerwany asfalt na al. Witosa | fot. Miasto Lublin
Zerwany asfalt na al. Witosa
Zerwany asfalt na al. Witosa | fot. Miasto Lublin

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.