W kilka godzin uszkodzonych zostało tu kilkanaście aut. Drogowcy wyłączyli z użytku jeden pas ruchu

Wyłączony prawy pas ruchu na al. Witosa i ograniczenie prędkości do 30 km/h
Wyłączony prawy pas ruchu na al. Witosa i ograniczenie prędkości do 30 km/h | fot. Dominik Wąsik

Na al. Tysiąclecia powstała sporych rozmiarów wyrwa w asfalcie. Kierowcy, którzy w środę wjechali w dziurę, źle na tym wyszli. W ich samochodach zostały uszkodzone koła i nie mogli kontynuować dalszej jazdy. Na miejsce została wezwana policja.

Kapryśna zima odcisnęła swoje piętno na lubelskich ulicach, gdzie jak grzyby po deszczu „wyrastają” kolejne dziury. O fatalnym stanie jezdni w Lublinie pisaliśmy zaledwie dwa tygodnie temu (źródło: Ulice w rozsypce. Drogowcy nie nadążają z łataniem dziur, jakie pojawiają się każdego dnia). Jedne są mniejsze, drugie większe, ale wszystkie denerwują kierowców, którzy często muszą jechać slalomem, aby nie uszkodzić auta. Niestety po opadach deszczu, nie widać jak głęboka jest dziura, którą mamy przed sobą.

Do takiej sytuacji doszło w środowe (24.01) popołudnie na al. Tysiąclecia / al. Witosa (kierunek centrum), w rejonie wiaduktu z ul. Hutniczą. Policjanci pierwsze zgłoszenie dotyczące uszkodzonego auta otrzymali po godz. 16:00. Jak się później okazało, uszkodzonych aut było tak dużo, że na miejscu zadysponowano łącznie 3 radiowozy, które obsługiwały zdarzenia związane z najechaniem na wyrwę w jezdni.

Kierowcy, którzy wjechali w dziurę, uszkodzili swoje auta. Kilku uszkodziło koło w samochodzie tak, że byli zmuszeni wymieniać na miejscu oponę, aby móc pojechać dalej. Policjanci w każdym z przypadków sporządziła notatkę ze zdarzenia – ta będzie podstawą do uzyskania odszkodowania od miasta za zniszczone koło.

Uszkodzone samochody na al. Tysiąclecia oczekujące na przyjazd policji
Uszkodzone samochody na al. Tysiąclecia oczekujące na przyjazd policji | fot. Baltazar Gąbka

W czwartek (25.01) o poranku na miejscu pojawili się drogowcy. Wyłączyli oni z użytku fragment uszkodzonej jezdni (prawy pas), używając słupków, a przed tym miejscem ustawili oznakowanie informujące o zwężeniu jezdni i ograniczeniu prędkości do 30 km/h.

„Jezdnia al. Witosa pod wiaduktem ul. Hutniczej była naprawiana, jednak wykonane prace ze względu na warunki atmosferyczne nie były trwałe. Mimo ciągłego patrolowania ulic w środę po opadach śniegu, a później deszczu powstał ubytek, który wymusił wygrodzenie odcinka prawego pasa ruchu” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dowiedzieliśmy się, że ze względu na duży zakres naprawy, prace na al. Witosa planowane są do realizacji w piątek (26.01), po rozebraniu uszkodzonej nawierzchni.

Zobacz także: Ograniczenie prędkości sposobem na dziury. Od dziś na tych ulicach jeździmy znacznie wolniej

Miasto przypomina, że zgłoszenia w sprawie stanu nawierzchni ulic można kierować bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numerami telefonów: 81 466 57 80 / 81, 82, 83. W pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić do Straży Miejskiej pod numer 986.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.