Droższe parkowanie w Lublinie – radni uchwalili nowe wyższe stawki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Radni Lublina przegłosowali podwyżki opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. Nowy cennik ma obowiązywać od 1 kwietnia 2020. Za jego przyjęciem zagłosowało 20 radnych, przeciw było 11.

Za pierwszą godzinę parkowania w strefie A (ścisłe centrum Lublina) zapłacimy 3,90 zł, drugą 4,60 zł i trzecią 5,50 zł. W strefie B pierwsza godzina parkowania kosztować będzie 2,50 zł, druga 3 zł zaś trzecia 3,60 zł. Od 1 kwietnia 2020 roku powstanie jeszcze trzecia płatna strefa – C. Tam opłata za pierwszą godzinę wyniesie 2 zł, drugą 2,40 zł, a trzecią 2,80 zł.

Nowa Strefa Płatnego Parkowania będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2020 | MAPA LUBLIN

Abonament miesięczny na postój w podstrefie A ma kosztować 220 zł, w podstrefie B – 180 zł i w podstrefie C – 150 zł. Zmieniona została również cena abonamentu dla mieszkańców strefy – będzie on kosztował 150 zł za 12 miesięcy oraz dla osób niepełnosprawnych – 5 zł za miesiąc. Kara za nieuiszczenie opłaty za postój wyniesie 150 zł.

Zgodnie z podjętą uchwałą opłaty za postój samochodów na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania będą pobierane w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00. Kierowcy nie zapłacą za parkowanie soboty i niedziele, Święta Wielkanoce, Wigilię i Boże Narodzenie oraz 1 listopada. Czytaj dalej…WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.