Długi weekend — pijani kierowcy, mandaty, ponad 200 kolizji. Tyle działo się na naszych drogach

Policyjny dron nad al. Witosa rejestruje zachowanie kierowców i pieszych
Policyjny dron nad al. Witosa rejestruje zachowanie kierowców i pieszych | fot. Dominik Wąsik

Jak już wcześniej pisaliśmy. Na drogach w długi sierpniowy weekend można było spotkać więcej policji. Prowadzony był szereg akcji tj. prędkość, bezpieczne powroty i trzeźwość.

Policja dbała o bezpieczeństwo w drodze do miejsc wypoczynku

Na drogach Lubelszczyzny dbaliśmy o bezpieczeństwo przemieszczających się osób do miejsc wypoczynku. Koncentrowaliśmy się na badaniu stanu trzeźwości kierujących, pomiarach prędkości, sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu, a także sprawdzaniu sposobu przewożenia pasażerów.

Wybrane dla ciebie:

Galeria rozda miody za darmo mieszkańcom – wielkie miodobranie w Lublinie

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

Akcja „Prędkość” na dobry i bezpieczny początek długiego weekendu

Długi weekend rozpoczęliśmy akcją „Prędkość”, gdzie dokonywaliśmy pomiarów prędkości kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Działania miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Dalszy etap S-17. Odszkodowania i wywłaszczenia – zobacz jak się starać

Podczas akcji „Prędkość”, którą przeprowadzili policjanci na terenie całego województwa, ujawnionych zostało 1920 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili ogółem 1788 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 1201 – odnotowano w rejonie przejść dla pieszych. Zatrzymaliśmy kierującym 15 praw jazdy, z czego 9 – za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. – mówi młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

IMG 3569
Policjanci na motocyklach | fot. Dominik Wąsik

Statystyki wypadków i zdarzeń w długi sierpniowy weekend

W ciągu kilku dni tzw. długiego sierpniowego weekendu doszło do 22 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 28 zostało rannych.

Liczba kolizji drogowych wyniosła 200, a prawie 100 kierowców, jechało na podwójnym gazie (98). Na lubelskich kąpieliskach utonęła 1 osoba.

Załamanie pogody, burze i gwałtowne ochłodzenie. IMGW wydało ostrzeżenie

Skrót interwencji z regionu z długiego weekendu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w miejscowości Chodel. Kierujący Oplem Astra 77 latek wyjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo nad kierującym BMW. W wyniku wypadku 3 pasażerki z Opla, siedzące na tylnej kanapie poniosły śmierć na miejscu.

Kliknij po więcej informacji

Tragiczny wypadek na obwodnicy Chodla: BMW i opel
Tragiczny wypadek na obwodnicy Chodla: BMW i opel | fot. KPP Opole Lubelskie

43-letni mieszkaniec Lublina skoczył z pomostu na główkę do Jeziora Bialskiego. Mężczyzna po chwili wypłynął na taflę wody, nie poruszając się. Mimo podjętej akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować.

Więcej szczegółów tego zdarzenia

Kolejna tragedia nad wodą.
43-latek zginął w Jeziorze Bialskim | fot. KPP Parczew

Żniwa i pośpiech – wypadki w rolnictwie

W naszym województwie doszło również do dwóch wypadków w rolnictwie. W powiecie łukowskim 27-latek chciał podłączyć przyczepę do ciągnika rolniczego i wtedy został przygnieciony przez pojazd.

To cię zainteresuje:

kombajn wywrocony

Do drugiego wypadku doszło w powiecie kraśnickim, gdzie 56-letni kierujący kombajnem cofając pojazdem wjechał w starorzecze rzeki i doprowadził do przewrócenia się pojazdu, który przygniótł znajdującego się w środku mężczyznę. Z uwagi na doznane obrażenia, poniósł śmierć na miejscu.

Zobacz także: Plaga kradzieży katalizatorów w Lublinie. W ostatnich dniach policjanci otrzymali aż 5 zgłoszeń

Co sądzicie o takich policyjny akcjach. Poprawiają bezpieczeństwo, czy chodzi o coś innego? Dajcie znać anonimowo w komentarzach pod artykułem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.