Zmiana pogody jest już pewna! To czeka nas od czwartku w województwie lubelskim. Jest ostrzeżenie IMGW

burza
Burza | fot. Adobe Stock

Prognozy meteorologiczne IMGW, jak na razie, sprawdzają się – w Lublinie jest słonecznie i gorąco. Ale taka pogoda ma swoje konsekwencje: burze z gradem. Meteorolodzy ostrzegają, że od czwartku do końca tygodnia może pogrzmieć i popadać.

Pogoda od kilku dni nas rozpieszcza. Zrobiło się ciepło, a liczne opady deszczu zastąpiło świecące słońce. Prognozy jednoznacznie wskazują jednak, że są to ostatnie chwile upałów w tym tygodniu. Już od czwartku (17.08) czeka nas zmiana pogody.

Przypomnijmy, że do czwartku (17.08) w województwie lubelskim obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem. Szczegóły: Fala upałów nadciąga nad Lublin. Będzie jak w tropikach. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

Będzie ciepło, ale pojawią się burze i przelotny deszcz. Pogoda na koniec tygodnia

W czwartek (16.08) największa szansa na wystąpienie burz z intensywnymi zjawiskami dotyczyć będzie obszaru południowej, centralnej i częściowo zachodniej Polski. Burze nie będą jednak występować wszędzie na tym obszarze, a jedynie punktowo, w postaci rozproszonych komórek burzowych. Burze tworzyć się będą w godzinach popołudniowych i wieczornych.

„Duża zawartość wody w słupie powietrza nieść będzie zagrożenie wystąpienia opadów deszczu do 25 mm, a punktowo, zwłaszcza na południu, do 35 mm. Porywy wiatru mogą osiągać około 70 km/h. Lokalnie możliwy jest również grad” – ostrzega IMGW w wydanym komunikacie pogodowym.

Ograniczona szansa na wystąpienie burz dotyczyć będzie obszarów od południowej Lubelszczyzny po Warmię oraz krańców wschodnich Lubelszczyzny i Podkarpacia. Gdyby burze utworzyły się jednak nad tymi obszarami, to tam również możliwe są opady deszczu około 20 mm oraz porywy wiatru do około 65 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego. Ostrzeżenia obowiązują w czwartek w godzinach 15:00-23:00.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – ostrzega IMGW.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Prognoza burzowa IMGW na czwartek, 17 sierpnia

Prognoza burzowa IMGW na czwartek, 17 sierpnia
Prognoza burzowa IMGW na czwartek, 17 sierpnia | fot. IMGW

Prognoza burzowa IMGW na piątek, 18 sierpnia

Prognoza burzowa IMGW na piątek, 18 sierpnia
Prognoza burzowa IMGW na piątek, 18 sierpnia | fot. IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.