Fala upałów nadciąga nad Lublin. Będzie jak w tropikach. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

gorąco upał słońce
Ostrzeżenie przed upałem | fot. Adobe Stock

Fala upałów nadciąga nad Lublin. Będą to jak do tej pory, najgorętsze dni w tym roku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego miasta.

Ostrzeżenia o upałach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o upałach ważne od niedzieli (13.08). Na razie dla kilku województw z centralnej i południowo-wschodniej Polski, ale już w poniedziałek (14.08) ostrzeżenia o upałach powinny objąć niemal cały kraj. Bardzo gorąco będzie przynajmniej do piątku (18.08).

W województwie lubelskim ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla powiatów: Lublin, lubelski, lubartowski, łęczyński, łukowski, opolski, świdnicki, radzyński, parczewski, puławski, kraśnicki, krasnostawski, janowski, biłgorajski. Ostrzeżenia obowiązują od niedzieli (13.08) od godz. 13:00 do czwartku (17.08) do godz. 18:00.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – ostrzega IMGW. Synoptycy nie wykluczają również możliwości pojawienia się burz, które lokalnie mogą być gwałtowne.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Czym jest ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia (pomarańczowe) przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.