Burzą kamienicę za dawnym pedetem. Powstanie tu parking

IMG 20180917 151853
W miejscu burzonej kamienicy ma powstać parking | fot. Dominik Wąsik

Trwa wyburzanie starej kamienicy, położonej między budynkiem Teatru im. Juliusza Osterwy, a Galerią Centrum (dawniej pedet). W jej miejscu powstanie parking.

Od ubiegłego tygodnia trwają prace rozbiórkowe kamienicy w głębi podwórka między budynkiem Teatru Osterwy, a dawnym pedetem. Na wyburzanie zgodził się Urząd Miasta Lublin.

– Dla tego terenu został uchwalony w 2015 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uzgodniony przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w którym dopuszczono możliwość rozbiórki budynku oficyny kamienicy – informuje Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Starej kamienicy zza domem handlowym pozbywa się nowy właściciel nieruchomości. To lubelski deweloper Sylwester Lalak, który pod koniec marca br. kupił pedet wraz z sąsiednimi budynkami od warszawskiej spółki Mayra Investments.

Będzie parking

Jak udało nam się ustalić, deweloper w miejscu wyburzanej kamienicy nie planuje budować nowego budynku. Te informacje potwierdza też ratusz.

– Dotychczas właściciel terenu nie wystąpił z żadnym wnioskiem o pozwolenie na budowę. Wystąpił i uzyskał pozwolenie na remont elewacji budynku dawnego PDT Sezam, co wykonał – wyjaśnia Duma.

Z naszych ustaleń wynika, że w tym miejscu ma powstać parking dla samochodów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to wymóg stawiany przed Biedronkę, która ma wprowadzić się do Galerii Centrum (dawny pedet).

O tym pisaliśmy na początku sierpnia – W ścisłym centrum Lublina powstanie market popularnej sieci [LINK]

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech zrobią parking wielopoziomowy! Na 3 w dół i 3 w górę i każdy będzie szczęśliwy.