Bolt wprowadza elektryczne hulajnogi w Lublinie. Pracownicy służby zdrowia jeżdżą za darmo

bolt hulajnogi
Zdjęcie ilustracyjne | materiały prasowe

Na ulicach Lublina pojawią się nowe elektryczne hulajnogi. Bolt zdecydował się odpalić usługę wypożyczania elektrycznych hulajnóg na minuty w naszym mieście.

Hulajnogi Bolt w Lublinie

Mieszkańcy Lublina, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą wkrótce symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do wypożyczalni jednośladów.

Bolt informuje, iż wprowadza tę usługę dla osób, które nie mają możliwości pozostania w domu i nie posiadają indywidualnego środka transportu. Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc.

Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR.

Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Użytkownicy, którzy pierwszy raz korzystają z hulajnóg mogą uruchomić w aplikacji Tryb początkujący, który obniży maksymalną prędkość jazdy do 15 km/h i zapewni płynne przyspieszenie. Tryb można uruchomić w każdej chwili, chcąc poczuć się pewniej podczas codziennego przemieszczania się.

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie kosztowało 2 zł, a każda minuta jazdy 0,6 zł. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji.

Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania. Pojazdy rozwijają prędkość 25 km/h i pokonają nawet do 40 km przy jednym cyklu ładowania.

Za darmo dla służby zdrowia

Bolt informuje, że w ramach wspierania walki z koronawirusem pracownicy służby zdrowia w Lublinie będą mogli korzystać z darmowych przejazdów elektrycznymi hulajnogami.

Firma nie podaje bliższych szczegółów akcji. Informuje jedynie że szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne w Lublinie zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników proszone są o kontakt na adres: [email protected].

+ Kolejne elektryczne hulajnogi w Lublinie. Z usługą wystartowała firma VOLT scooters

+ Elektryczne hulajnogi na minuty w Lublinie. Ile to kosztuje? Jakie są zasady?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przejechanie z pod Bramy Krakowskiej do Plazy u konkurencji to koszt około 13 zł (wielo krotnie jeździłem) przy tych stawkach wyjdzie jakieś 10 – 11 zł. Hmmmm to wolę już taksówką w tej samej cenie.. Przynajmniej nie muszę się męczyć przeciskając po chodniku. Jaka to alternatywa jak wychodzi tak samo co autem.