Ważny temat? Prześlij newsa!

Dwie nowe ulice powstaną w Lublinie. Wykonawca wybrany, wkrótce ruszą prace

Spotted Lublin

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa ulic Bliskiej i Skowronkowej w Lublinie. To nowe drogi, które powstaną w dzielnicach Szerokie oraz Sławin. Miasto właśnie wybrało wykonawcę. W dzielnicach Szerokie i Sławin powstaną nowe ulice W ramach inwestycji powstaną drogi o łącznej długości około 3,5 km. W przypadku ul. Skowronkowej wykonawca zbuduje jednojezdniową ulicę o nawierzchni […]

remont asfalt przebudowa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa ulic Bliskiej i Skowronkowej w Lublinie. To nowe drogi, które powstaną w dzielnicach Szerokie oraz Sławin. Miasto właśnie wybrało wykonawcę.

W dzielnicach Szerokie i Sławin powstaną nowe ulice

W ramach inwestycji powstaną drogi o łącznej długości około 3,5 km. W przypadku ul. Skowronkowej wykonawca zbuduje jednojezdniową ulicę o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości ponad 2 km wraz z obustronnym chodnikiem. Inwestycja zakłada także budowę dojazdów (sięgaczy) do obsługi istniejącej zabudowy przyległej do ul. Skowronkowej o łącznej długości około 670 m, 7 miejsc postojowych, 92 słupów oświetlenia ulicznego z energooszczędnymi oprawami typu LED, kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym oraz przebudowę sieci gazowej, energetycznej i teletechnicznej kolidujących z projektowanym układem drogowym.

Plan orientacyjny ul. Skowronkowa
Plan orientacyjny ul. Skowronkowa

Z kolei w dzielnicy Szerokie zakres zadania dotyczy budowy ul. Bliskiej wraz z przebudową ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania, z dowiązaniem projektowanego układu drogowego do zakresu ulic Nałęczowskiej i Wojciechowskiej. Zadanie uwzględnia również budowę dojazdów (sięgaczy) do obsługi istniejącej i projektowanej strefy zamieszkania oraz budowę 15 miejsc postojowych. Powstanie również połączenie piesze w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami, łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską. Wykonawca zbuduje również oświetlenie, kanał technologiczny oraz kanalizację wodociągową i sanitarną.

Plan orientacyjny ul. Bliska
Plan orientacyjny ul. Bliska

Wartość całkowita realizacji inwestycji to ponad 42,5 mln zł. Nowe drogi powstaną w ciągu 19 miesięcy od daty podpisania umowy. Wykonawcą prac jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie.

Ulice w trakcie budowy

W trakcie jest już budowa dróg gminnych w rejonie trzech innych dzielnic Lublina: Czechów Południowy, Wrotków i Dziesiąta. Powstają tam ulice: Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz droga pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego. Wszystkie ulice mają być gotowe jeszcze w tym roku. Wartość całkowita realizacji tych zadań drogowych to 4,9 mln zł. Budowa ul. Wapowskiego będzie miała znaczący efekt w postaci utworzenia ostatniego brakującego elementu połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków.

Z kolei ulice: Oczki, Brata Alberta i Kuncewiczowej zapewnią możliwość rozbudowy w kierunku wschodnim osiedli mieszkaniowych dzielnicy Dziesiąta. Natomiast nowa droga łącząca jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego z obsługującą duże osiedle bloków wielorodzinnych ul. Milenijną, znacząco poprawi dostępność komunikacyjną osiedla. Będzie stanowiła przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejon głównych lubelskich szpitali i budynków uczelni medycznej.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eobywatel
2 lat temu

W żadnej informacji na temat budowy ul. Skowronkowej nie ma potwierdzenia, że wykonawca, który wygrał przetarg podpisał umowę z miastem. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat ?

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check