Autokar wiozący dzieci z pow. kraśnickiego na wycieczkę zderzył się z ciężarówką

FOT. POLICJA
PARTNER SERWISU

Autokar przewożący dzieci z powiatu kraśnickiego zderzył się z samochodem ciężarowym dzisiaj rano na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kunice (woj. świętokrzyskie).

Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut przed godz. 8 na drodze krajowej nr 74 w pobliżu miejscowości Kunice w Świętokrzyskiem pomiędzy Opatowem a Annopolem. Doszło tam do zderzenia autokaru wiozącego dzieci i samochodu ciężarowego.

Ze wstępny ustaleń wynika, że autokarem podróżowało 24 dzieci i 4 opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Kosinie (gmina Annopol). Dzieci jechały na wycieczkę do Parku Rozrywki i Miniatur koło Kielc. Na łuku drogi ciężarówka jadąca z naprzeciwka zjechała na przeciwległy pas ruchu. Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autokarem.

– W wyniku tego zderzenia poważnych obrażeń ciała doznał kierujący autokarem 52-latek. Mężczyzna został uwięziony w pojeździe. Strażacy przy pomocy sprzętu uwolnili go i przekazali go ratownikom. Został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje nas Agata Frejlich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Dzieciom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Zostały ewakuowane z pojazdu i przetransportowane do pobliskiej szkoły, gdzie ratownicy udzielili im pomocy. Dzieci doznały ogólnych potłuczeń i lekkich otarć.

– Dzieci zostają powoli już przekazywane pod opiekę rodziców z dalszym zaleceniem do kontaktu z lekarzem – dodaje Agata Frejlich.

Rodziny uczniów biorących udział w zdarzeniu, mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu 723-192-069.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.