Zdalne nauczanie od 20 grudnia. Jakie klasy przejdą na lekcje zdalne i do kiedy?

Nauka zdalna przed komputerem
Nauka zdalna przed komputerem | fot. pixabay

Od 20 grudnia wraca zdalne nauczanie w szkołach. Uczniowie szkół podstawowych i średnich będą uczyć się zdalnie w domach. Lekcje zdalne będą obowiązywać do 9 stycznia.

Zdalne 20 grudnia 2021

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji prasowej dotyczącej wprowadzenia nowych obostrzeń covidowych od 15 grudnia zapowiedział powrót uczniów do nauki zdalnej. Lekcje zdalne mają dotyczyć wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (średnich).

Nauka zdalna ma być realizowana od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. Zgodnie z planem dzieci i młodzież mają wrócić do stacjonarnego nauczania w szkołach 10 stycznia. Żłobki i przedszkola będą otwarte od 20 grudnia. Przypomnijmy, że od 17 stycznia rozpoczną ferie zimowe 2021/2022. Więcej: Ferie zimowe 2022 – TERMINY. Kiedy wypadają ferie w 2022 roku? Podział na województwa

Od 15 grudnia obowiązywać mają też nowe limity osób m.in. w kościołach, restauracjach, hotelach, kinach i obiektach sportowych. Limit osób został zmniejszony z 50 proc. do 30 proc. Podobnie jest z komunikacją miejską, w której limit obłożenia został zmniejszony do 75 proc. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

Przeczytaj o obostrzeniach, które mają obowiązywać od 15 grudnia: Nowe obostrzenia covidowe na święta od 15 grudnia. Co się zmienia? Poznaliśmy szczegóły

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No dobra, czekam zatem na laptopy dla dzieciaków oraz sprawne łącze internetowe.