Zalążek trąby powietrznej w regionie. Zjawisko uchwycone na zdjęciach

Zdjęcie zalążka trąby powietrznej w Żółkiewce | fot. czytelnik Karol

Kolejne trąby nad woj. lubelskim? Te zdjęcie otrzymaliśmy od naszych Czytelników z regionu granicy powiatu zamojskiego i krasnostawskiego. Widać na nich tworzący się zalążek trąby powietrznej.

Czwartek był kolejnym dniem, kiedy to przez województwo lubelskie przeszły burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu, gradobicie i… zalążki trąb powietrznych. Dzisiejsze warunki pogodowe sprzyjały formowaniu się lejków kondensacyjnych, o czym wspomnieliśmy w naszej prognozie pogody na dzisiejszy dzień.

Jednak w tych przypadkach nie możemy mówić o trąbach powietrznych, gdyż aby stwierdzić tornado, lej musi dotknąć ziemi, a nie otrzymaliśmy informacji od Czytelników, by w którymś z przesłanych zdjęć tak się stało. Uwiecznione na zdjęciach zjawiska to zalążki trąb powietrznych, które fachowo nazywa się „funnel cloud”. Zobacz galerię – kliknij tutaj

Udało Ci się również sfotografować to zjawisko? Prześlij nam zdjęcie, a dodamy je do naszej galerii. Zdjęcia możecie przesyłać na naszą skrzynkę mailową redakcja@spottedlublin.pl lub w wiadomości prywatnej na facebooku Spotted Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.