Za kilka dni otwarcie parkingu przy ul. Gębali w Lublinie – pomieści prawie 800 samochodów. Do końca maja parkowanie za darmo

Wielopoziomowy parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali
Wielopoziomowy parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali | materiały prasowe

Za kilka dni do użytku zostanie oddany nowy, wielopoziomowy parking przy ul. Gębali w Lublinie. Ma rozwiązać problem z parkowaniem pod pobliskimi szpitalami. Do końca miesiąca kierowcy będą mogli tu parkować za darmo.

Parking przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

Oficjalnie zakończono budowę parkingu przy Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wielopoziomowy obiekt ma rozwiązać problem parkowania pod pobliskimi szpitalami. Posłuży pracownikom i studentom uczelni oraz pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Parking przy ul. Gębali ma powierzchnię ponad 20 tys. m kw. oraz siedem pięter. Wydzielono w nim 793 miejsca parkingowe. Wielopoziomowy parking został dodatkowo wyposażony w 10 stanowisk ładowania samochodów elektrycznych. Do dyspozycji parkujących są schody oraz windy z zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt wyposażony jest w 170 kamer monitorujących, odrębne: wjazd i wyjazd, automatyczny system parkingowy oraz sygnalizację zajętości miejsc.

Inwestorem, który przeznaczył środki na budowę parkingu, jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Koszt inwestycji początkowo miał wynieść 28,5 mln złotych. Kwota jednak urosła ze względu na drastyczny wzrost cen materiałów i usług w sektorze budowlanym oraz realizację robót dodatkowych, w tym drogi przy ul. Gębali. Finalnie parking kosztował uczelnię blisko 33 mln złotych.

Do końca maja parkowanie za darmo

Budowa parkingu rozpoczęła się w maju 2021 r. Parking miał powstać do końca sierpnia 2022 r. Jednak ze względu na problem z dostępnością materiałów budowlanych i odpływ pracowników z Ukrainy, termin uległa zmianie. Już wiadomo, że ma on zostać otwarty za kilka dni. Datę uruchomienia wyznaczono na poniedziałek, 15 maja 2023 r.

Władze uczelni przygotowały specjalną promocję dla wszystkich kierowców. Do końca maja postój na parkingu będzie bezpłatny. Od 1 czerwca do końca sierpnia obowiązywać będą następujące zasady pobierania opłat za parking Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Cennik parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali:

  • 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę
  • 20 zł za bilet dobowy 24-godzinny
  • 80 zł za bilet tygodniowy
  • 150 zł za bilet dwutygodniowy
  • 250 zł za abonament miesięczny (ilość dostępnych abonamentów – 204)
  • 350 zł za abonament miesięczny VIP (ilość dostępnych abonamentów – 50)

Od 1 września 2023 r. uczelnia planuje podnieść opłatę za godzinę parkowania do 5 zł. Abonamenty w pierwszej kolejności przysługują pracownikom Uniwersytetu Medycznego i Szpitali Klinicznych Uczelni.

Parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali nocą
Parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali nocą | materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.