Wybuch gazu w Chodlu. Wojewoda przekazał zasiłek dla poszkodowanej rodziny

wybuch gazu w chodlu
Wybuch gazu w Chodlu | fot. KPP Opole Lubelskie

Trwa ustalenie okoliczności wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Chodlu, do którego doszło w środę po godz. 15. W wyniku eksplozji gazu śmierć poniosły dwie osoby.

>>> Wybuch gazu w Chodlu. Spod gruzów wyciągnięto ciała dwóch osób [KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ]

W piątek wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że zostały uruchomione procedury dotyczące pierwszej doraźnej pomocy finansowej dla rodziny z Chodla, poszkodowanej w wyniku zniszczenia budynku mieszkalnego.

Zasiłek losowy z ustawy o pomocy społecznej w wysokości 10 tys. zł został dzisiaj przekazany do Urzędu Gminy Chodel, a gmina bezpośrednio przekaże środki poszkodowanym. Następnym krokiem będzie wniosek o pieniądze z rezerwy premiera na pomoc w budowie nowego domu.

„Co do dalszej, zapowiadanej pomocy poszkodowanym, zdecydują oni sami po podjęciu decyzji o sposobie odtworzenia budynku mieszkalnego. Pomoc z budżetu państwa będzie więc udzielona wówczas, gdy rodzina określi formę pomocy niezbędnej do zapewnienia jej właściwych warunków bytowych” – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.