Lubelskie: Wybuch gazu w Chodlu. Spod gruzów wyciągnięto ciała dwóch osób

wybuch gazu chodel
Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Chodlu | fot. KPP Opole Lubelskie

Ratownicy prosili, by do końca mieć nadzieję. Niestety, gdy dotarli do zasypanych, okazało się, że cała dwójka nie żyje. Ofiary wybuchu gazu w domu w Chodlu.

To tragicznego zdarzenia doszło w środę po 15.30 w Chodlu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o tym, że w jednym z domów rodzinnych doszło do wybuchu gazu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia w domu przebywało pięć osób.

Służby wydobyły z ruin domu trzy osoby (15-letnia dziewczynka, 82-letnia kobieta oraz 54-letni mężczyzna), pozostałe dwie (47-letnia kobieta i 87-letni mężczyzna), które w chwili zdarzenia miały przebywać wewnątrz, są nadal poszukiwane.

Wybuch gazu spowodował, że zawaliła się połowa domu. Na miejscu pracowało około 100 strażaków, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawcza z Chełma i Warszawy. Strażacy ręcznie usuwali gruz ze zniszczonego domu.

W poszukiwaniach wykorzystywane były kamery termowizyjne oraz psy tropiące. I tak około 23.45 spod gruzów wyciągnięte zostało ciało 47-letniej kobiety. Natomiast ciało 87-letniego mężczyzny odnaleziono w gruzowisku w czwartek o godzinie 1.40.

Na miejscu tragedii był również wojewoda lubelski Lech Sprawka, który zapewnił, że poszkodowanej rodzinie udzielona zostanie wszelka możliwa pomoc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.