Włamywacz w rękach policji. Paserzy również usłyszeli zarzuty. Grozi im od 5 do 10 lat więzienia

Ukradł elektronarzędzia w Opolu
Złodziej, który dopuścił się dwukrotnego włamania w rękach policji

53-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie stanie przed sądem za włamanie do garażu na jedną z Opolskich posesji. Sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości przekraczającej 700 złotych, a następnie je zbył. Podczas dochodzenia opolscy kryminalni zidentyfikowali dwóch paserów i odzyskali skradzione mienie. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradł elektronarzędzia i zbył je u paserów

W zeszłą środę, dyżurny jednostki policji w Opolu otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu opolskiego o włamaniu do jego garażu. Z informacji wynikało, że sprawca sforsował drzwi, usuwając skobel. W wyniku włamania zostały skradzione elektronarzędzia o wartości przekraczającej 700 złotych. Kradzież powtórzyła się dwukrotnie.

Policyjni technicy zabezpieczyli ślady włamania

Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy kryminalnych z opolskiej jednostki. Dzięki dostępnym informacjom, policjanci bez trudu zlokalizowali sprawcę. Śledztwo doprowadziło ich do 53-latka, który okazał się być złodziejem. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zbył wcześniej skradzione elektronarzędzia. Szybkie działania policji z Opola doprowadziły do identyfikacji dwóch paserów w wieku 57 i 49 lat z powiatu opolskiego, którzy wczoraj zostali oskarżeni o paserstwo.

Skradzione elektronarzędzia
Ukradł elektronarzędzia i zbył je u paserów.

Więzienie dla wszystkich uczestników

Teraz za swoje zachowanie 53-latek odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia. Za paserstwo 57-latkowi i 49-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj mężczyźnie postawiono trzy zarzuty, kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i udzielił wyjaśnień w tej sprawie. Okazało się również, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie 53-latka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.