Wielki Czwartek 2024: czy jest wolne od pracy i szkoły? Co to za święto?

Wielki Czwartek 2022: co to za święto, czy jest wolne od pracy i szkole?
Wielki Czwartek 2022: co to za święto, czy jest wolne od pracy i szkole? | fot. Adobe Stock

Wielki Czwartek 2024: czy jest wolne? Święto rozpoczynające Triduum Paschalne w tym roku wypadnie 28 marca. Wieczorem odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej. Informację o tym, czy Wielki Czwartek jest wolny, zamieszczamy poniżej.

Wielki Czwartek 2024 – co to za święto? Czy Wielki Czwartek to dzień wolny od pracy i szkoły? Co warto wiedzieć o pierwszym dniu Triduum Paschalnego? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy Wielki Czwartek, co to za święto i czy jest wolny.

Wielki Czwartek 2024 – co to za święto? [DATA]

Kiedy jest Wielki Czwartek 2024. Data święta rozpoczynającego Triduum Paschalne nie jest stała, dlatego może wypadać w różnych terminach – zawsze jednak pomiędzy 19 marca a 22 kwietnia. W tym roku Wielki Czwartek wypada 28 marca. Z kolei dzień później jest Wielki Piątek, a potem Wielka Sobota i Wielka Niedziela, czyli Wielkanoc.

🔴 Wielki Czwartek 2024. Czy obowiązuje post? Czy można jeść mięso?

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Wieczorem odbywa się uroczysta msza święta tzw. Msza Wieczerzy Pańskiej. Msza ta rozpoczyna Triduum Paschalne i jednocześnie kończy okres Wielkiego Postu.

🔴 Wielki Piątek 2024: czy jest wolny od pracy? Co to za święto?

Wielki Czwartek 2024 – czy jest wolny?

Wielu osób zastanawia się także, czy jest wolne w Wielki Czwartek 2024. Święto to nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeśli zatem tego dnia chcemy mieć wolne w pracy, musimy wziąć urlop.

Inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o wolne w Wielki Czwartek 2024 od szkoły. Uczniowie 28 marca rozpoczynają wielkanocną przerwę świąteczną, która będzie trwać do wtorku 2 kwietnia włącznie. W tych dniach nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne w szkołach.

🔴 Wielkanoc 2024: wolne w szkole. Od kiedy przerwa wielkanocna w szkołach?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wielka Sobota podobnie jak niedziela jest dniem ustawowo wolny od pracy bo te dni przypadają na czas weekendu a Wielki Czwartek czy Piątek należą do dni powszednich. Więc jest dniem wolnym od pracy. Jeśli ktoś przepracował w tygodniu a weekendy ma wolne to ma prawo z tego korzystać.