Wielki Czwartek 2023. Czy obowiązuje post? Czy można jeść mięso?

Wielki Czwartek 2022: czy obowiązuje post? Co można jeść? Ile posiłków?
Wielki Czwartek 2022: czy obowiązuje post? Co można jeść? Ile posiłków? | fot. Adobe Stock

Czy w Wielki Czwartek 2023 obowiązuje post? Co można jeść w Wielki Czwartek i ile posiłków? Odpowiedzi na te pytania szuka wielu katolików, którzy zastanawiają się, jak wygląda post w Wielki Czwartek.

Wielki Czwartek 2023 – post czy nie? Co można jeść w Wielki Czwartek i ile posiłków? Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań dotyczących Triduum Paschalnego oraz postu, który obowiązuje w wybrane dni.

🔴 Wielki Piątek 2023: czy jest wolny od pracy? Co to za święto?

Czy w Wielki Czwartek obowiązuje post?

Wiele osób szuka informacji na temat postu w Wielki Czwartek 2023. Pojawiają się wątpliwości, czy post obowiązuje także podczas Wielkiego Czwartku. Wedle tradycji katolickiej post ścisły obowiązuje tylko dwa dni w roku – podczas Środy Popielcowej oraz Wielkiego Piątku.

Post w Wielki Czwartek 2023 nie obowiązuje. Ścisły post przypada dopiero dzień później, czyli na Wielki Piątek. Co oznacza, że w Wielki Czwartek 6 kwietnia można jeść mięso i tyle posiłków, na ile ma się ochotę.

🔴 Msza w Wielki Czwartek 2023: ile trwa i czy jest obowiązkowa? Czy trzeba iść do kościoła?

🔴 Wielki Piątek 2023. Czy obowiązuje ścisły post? Co można jeść? Ile posiłków?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.