Wielka akcja drogówki na ulicach Lublina i drogach regionu. Jednego dnia skontrolowali ponad 6,5 tys. kierowców

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

Ponad 6,5 tys. kierowców, w ciągu jednego dnia zostało zatrzymanych do kontroli drogowej na terenie Lublina i powiatu lubelskiego. Wszystko w ramach akcji prowadzonej przez policjantów pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”.

Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”

Jak informuje komenda miejska, było to cykliczne działanie policjantów ruchu drogowego, podczas którego sprawdzana była trzeźwość kierowców. Na ulicach Lublina i powiatu lubelskiego funkcjonariusze skontrolowali ponad 6 500 kierowców.

Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 22 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna kierował osobowym fordem, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Teraz 34-latkowi, podobnie jak pozostałym zatrzymanym kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.