W tym roku sylwestra miejskiego nie będzie. Miasto zrezygnowało też z zapowiadanych dla mieszkańców atrakcji

kobieta trzymająca w dłoniach odpalone zimne ognie
Zimne ognie | fot. Adobe Stock

O tym, że nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra w Lublinie, informowaliśmy już w połowie listopada. Miasto twierdziło wtedy, że na sylwestra zostaną przygotowane specjalne atrakcje dla mieszkańców. Dziś już wiadomo, że i tego nie będzie.

Lublin bez miejskiej imprezy i atrakcji w sylwestra

To kolejny rok, w którym miasto odwołuje miejską zabawę sylwestrową dla mieszkańców. W 2020 i 2021 r. impreza nie odbyła się ze względu na pandemię. Rok temu zabawę odwołano, jako powód podając trwającą wojnę w Ukrainie i rosnące ceny prądu. Ostatni raz lublinianie bawili się na miejskim sylwestrze w 2019 r.

O tym, że również w tym roku nie będzie dużej imprezy sylwestrowej w Lublinie, pisaliśmy już w połowie listopada: Lublin bez miejskiego sylwestra. Już czwarty rok z rzędu. Miasto wtedy zapowiadało, że w sylwestra zostaną przygotowane specjalne atrakcje dla mieszkańców. W związku z faktem, że do sylwestra pozostało zaledwie 13 dni, postanowiliśmy podpytać o te zapowiadane atrakcje.

„Ostatecznie po zweryfikowaniu kosztów planowanych przez nas pierwotnie dodatkowych atrakcji sylwestrowych zapadła decyzja o rezygnacji z nich i przeniesieniu części środków na sfinansowanie miejskiej karuzeli, świątecznej niespodzianki dla mieszkańców w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz także: Nowa świąteczna atrakcja w Lublinie

Zmiany w systemie podatkowym pogorszyły sytuację finansową Lublina

Miasto przekonuje, iż niekorzystne dla samorządów zmiany w systemie podatkowym, w tym te wprowadzone Polskim Ładem, pogorszyły kondycję również finansów Lublina.

„Łącznie od 2020 roku ubytek dochodów Lublina w podatku PIT wynosi ponad 560 mln zł. W tym roku miasto straci ponad 300 mln zł. Kwota rekompensaty za lata 2021-2023 to 236 mln zł, co oznacza, że jako miasto straciliśmy ponad 320 mln zł. Dodatkowo nadal odczuwamy skutki wysokiej inflacji oraz wysokich stóp procentowych” – wyjaśnia Joanna Stryczewska.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.