Nowa świąteczna atrakcja w Lublinie. Montaż właśnie trwa. Co to takiego?

Montaż karuzeli na Placu Litewskim
Montaż karuzeli na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Trwa właśnie montaż ostatniego elementu miejskiej świątecznej iluminacji w Lublinie. To świetlna karuzela z konikami w stylu weneckim.

Karuzela na Placu Litewskim

Karuzela jest ostatnim elementem, a zarazem atrakcję, tegorocznej miejskiej iluminacji w Lublinie. Jej montaż rozpoczął się w piątkowe popołudnie na Placu Litewskim. Nowa atrakcja będzie dostępna dla mieszkańców od razu po zakończeniu prac montażowych, które mają zakończyć się jeszcze dziś.

„Świąteczna karuzela jest nowością tegorocznego Festiwalu Bożego Narodzenia i atrakcją przygotowaną specjalnie z myślą o mieszkańcach Lublina. Obrotowa instalacja ma blisko 6 metrów średnicy i jest wyposażona w system dźwiękowy, z którego usłyszymy świąteczną muzykę” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Karuzela będzie napędzana siłą mięśni, nie będzie więc wymagała dodatkowej obsługi. – „Napędzana jest przez użytkowników, którzy własnoręcznie będą mogli wprawić ją w ruch” – informuje Joanna Stryczewska.

Korzystanie z niej będzie bezpłatne.

Zobacz także: W Lublinie czuć już klimat świąt

Zdjęcia z montażu

Montaż karuzeli na Placu Litewskim
Montaż karuzeli na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik
Montaż karuzeli na Placu Litewskim
Montaż karuzeli na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.