Lublin bez miejskiego sylwestra. Już czwarty rok z rzędu

Lublin rezygnuje z sylwestra miejskiego
Lublin rezygnuje z sylwestra miejskiego | fot. Adobe Stock

Lublinianie nie powitają nowego roku w trakcie dużej imprezy w centrum miasta. Sylwester miejski nie odbędzie się już czwarty rok z rzędu. Miasto jednak szykuje specjalne atrakcje dla mieszkańców.

Lublin, podobnie jak Poznań, rezygnuje z sylwestra miejskiego

Do naszej redakcji zwróciła się jedna z czytelniczek z pytaniem o to, czy w tym roku miasto planuje organizację miejskiego sylwestra w centrum Lublina.

„W tym roku, podobnie jak w ostatnich latach, miasto nie planuje organizacji dużej imprezy sylwestrowej” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

To już czwarty rok z rzędu bez miejskiej imprezy. W 2020 i 2021 roku miejska impreza sylwestrowa w Lublinie nie odbywała się ze względu na sytuację pandemiczną. W roku 2022 roku powodem były rosnące ceny energii, a w tym roku trudna sytuacja finansowa samorządów.

Niespodzianka sylwestrowa dla mieszkańców

Przedstawiciele miasta przypominają, że okresie zimowym w przestrzeni miasta odbędzie się Festiwal Bożego Narodzenia. Tradycyjnie na Placu Litewskim, deptaku Krakowskiego Przedmieścia i Starym Mieście pojawią się iluminacje świąteczne.

Zobacz także: Jarmark Bożonarodzeniowy również w tym roku w Lublinie. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

„W sylwestra zostaną natomiast przygotowane specjalne atrakcje dla mieszkańców” – przekazała Justyna Stryczewska. Miasto jeszcze nie zdradza szczegółów tej niespodzianki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.