Jarmark Bożonarodzeniowy również w tym roku w Lublinie. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy | fot. Adobe Stock

W dniach 16-17 grudnia na rynku Starego Miasta w Lublinie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie wprowadzi odwiedzających w cudowny, przedświąteczny klimat, oferując moc atrakcji i pięknych upominków. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Lublinie

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie odbędzie się w dniach 16-17 grudnia na rynku Starego Miasta. Namioty z rozmaitymi produktami rozstawią się w rejonie Trybunału Koronnego. Organizatorem imprezy jest Urząd Marszałkowski Wojewódzka Lubelskiego.

„Jarmark Bożonarodzeniowy już w roku poprzednim odbywał się w Lublinie i był chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Tegoroczne wydarzenie jest kontynuacją” – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka.

Grzane wino, inne gorące napoje, łakocie i smakołyki, przysmaki na zimno i potrawy na ciepło, ozdoby świąteczne, rękodzieło wszelakie, produkty z Lubelszczyzny. Z pewnością niczego nie zabraknie. Kramów ma być około 40.

„Wystawcy zostaną wyłonieni na zasadzie kolejności zgłoszeń przesyłanych do urzędu. Na stanowiskach wystawienniczych lokalni twórcy i producenci sprzedawać będą produkty tradycyjne, regionalne i rękodzieło” – informuje Remigiusz Małecki.

Dni i godziny otwarcia

  • 16 grudnia – 11:00-18:00
  • 17 grudnia – 11:00-18:00

Pokazy kulinarne, koncerty zespołów ludowych i fotobudka

Jakie atrakcje będą czekać na gości, którzy zdecydują się odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy? Na terenie wydarzenia stanie również scena, na której zaplanowano występy zaproszonych zespołów ludowych z repertuarem kolęd i pastorałek. Każdego dnia jarmarku przewidziano występy trzech różnych zespołów. Natomiast podczas całego wydarzenia z głośników mają rozbrzmiewać kolędy.

Jako wydarzenie towarzyszące zaplanowano również pokazy kulinarne połączone z degustacją. Pierwszego dnia jarmarku kucharze przygotują tradycyjny barszcz wigilijny oraz kapustę wigilijną. Drugiego dnia pokażą przepis na zupę grzybową i kapustę wigilijną. Każde z dań ma zostać rozdane uczestnikom Jarmarku w ilości +/- 150 porcji.

Z kolei dla najmłodszych przewidziano fotobudkę z akcesoriami świątecznymi, by mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz także: Lublin bez miejskiego sylwestra. Już czwarty rok z rzędu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dobry dzień. Zamierzam wziąć udział w Targach. Mam 6 ręcznie robionych, drewnianych, własnoręcznie wykonanych sklepów. aż do świąt Bożego Narodzenia Czy mogę obliczyć i jak uzyskać pozwolenie.