W Polsce podpalono maszt z nadajnikiem 5G. Eksperci ostrzegają: „brak reakcji doprowadzi do tragedii”

podpalenie masztu 5g łodź
Pożar nadajnika 5G należącego do sieci Play | fot. APG

Po Holandii i Wielkiej Brytanii, także w Polsce przeciwnicy technologii 5G postanowili działać. W Łodzi został podpalony nadajnik 5G, który należał do sieci Play.

Technologia 5G to kolejna generacja sieci komórkowej, która umożliwi dostęp do internetu dla milionów nowych urządzeń i zapewni, że połączenia te będą stabilniejsze i szybsze.

>>> Czytaj także: Orange Polska i Nokia testują w Lublinie sieć 5G – prędkość internetu do 800 Mb/s

Wiele osób wierzy w teorie spiskowe mówiące o szkodliwym działaniu tej sieci na nasze zdrowie. Niektórzy twierdzą, że sieć 5G powoduje rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Przeciwnicy 5G podpalali już jej nadajniki we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Holandii, teraz, niestety, przyszedł czas na Polskę. Do pierwszego podpalenia masztu telekomunikacyjnego 5G doszło 25 maja w Łodzi. Spaleniu uległ nadajnik należący do sieci Play.

>>> Lubelskie: Uszkodził maszt telefonii komórkowej sieci Plus. Użył do tego piłki do cięcia metalu

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wystosowała apel do władz o przeprowadzenie akcji informacyjnej dotyczącej sieci 5G. Wydaje się to niezbędne w obliczu mnóstwa teorii spiskowych, które krążą w sieci.

„Bez infrastruktury sieci bezprzewodowych i jej stałej rozbudowy, niemożliwe jest skuteczne działanie systemów ratunkowych. Znacznie utrudniony będzie również rozwój polskiej gospodarki oraz funkcjonowanie niemal każdej dziedziny naszego życia zawodowego i prywatnego, w trakcie i po epidemii” – czytamy w oświadczeniu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jesteście głupi jeśli myślicie że 5G nie jest szkodliwe dla zdrowia, uczyłem się o tym zanim w ogóle pierwsze maszty powstały. Jeśli myślicie że 5G ma cokolwiek wspólnego z koronawirusem to również jesteście głupi.

  2. @Krzysztof Zakonieczny
    Czy 5G nie jest szkodliwe dla zdrowia to inna kwestia – natomiast jest o wiele mniej szkodliwe od 4G, z którego każdy z przyjemnością korzysta ciesząc się szybkim internetem mobilnym :).

  3. i robią to 40 letni foliarze którzy znają się na tym tak jak 5-latki na polityce

  4. Może i 5G jest tamvszkodliwe w co wątpie ale moim zdaniem palenie masztów i dostawanie sie dovatmosfery ogromu CO2 jest bardziej szkodliwe.