Uszkodził maszt telefonii komórkowej sieci Plus. Straty oszacowano na 45 tys. zł

Przy pomocy piłki do cięcia metalu uszkodził maszt telefonii komórkowej | fot. KMP Chełm

Za uszkodzenie masztu telefonii komórkowej sieci Plus odpowie 35-letni chełmianin, który ponacinał metalowe elementy konstrukcji wieży przekaźnika telekomunikacyjnego.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sielec na terenie gminy Leśniowice. Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu masztu telefonii komórkowej, który należy do Polkomtela (sieci Plus). Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 45 tys. zł.

Następnego dnia policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 35-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna na przełomie kwietnia i maja, przy pomocy piłki do cięcia metalu, uszkodził konstrukcję wieży stojącego tam przekaźnika telekomunikacyjnego.

Zatrzymany usłyszał wczoraj zarzuty w tej sprawie. Został też doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

>>> Czytaj także: W Polsce podpalono maszt z nadajnikiem 5G. Eksperci ostrzegają: „brak reakcji doprowadzi do tragedii”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.