W niedzielę rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie

Bezpieczny pasażer – lekcje edukacyjne dla najmłodszych

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to także doskonała okazja do edukacji przyszłych pokoleń pasażerów. W poniedziałek 17 września w ramach organizowanej akcji dla szkół odbędą się lekcje edukacyjne w trolejbusie.

Pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Podobnie jak w latach ubiegłych lekcje edukacyjne zawitają także do Świdnika.

W środę 19 września zostanie przeszkolona ponad 100-osobowa grupa małych świdniczan w wieku 7-9 lat. Trolejbus stanie przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku w godz. 10.00-14.00. Podczas krótkiej prelekcji uczniowie szkół poznają zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu.

Dodatkowo policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, przeprowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają drobne upominki, a czas umilać będzie Koziutek – maskotka lubelskiego MPK.

Wstecz | DalejKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.