W niedzielę rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

ztm lublin
fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie

Lublin, podobnie jak inne miasta w Polsce, włącza się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tegoroczne hasło to „Przesiadaj się i Jedź”.

W Lublinie – tak jak w całej Europie – obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będą trwały w dniach od 16 do 22 września, a ich zwieńczeniem będzie standardowo Dzień bez Samochodu.

– Cieszę się, że i w tym roku Lublin jest jednym z najaktywniejszych polskich miast w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To czas na promowanie tego, co już zrobiliśmy, ale też testowanie nowych rozwiązań – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w organizację ETZT włączają się m.in. Urząd Miasta Lublin, Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji.

Przejazdy zabytkowym autobusem Gutek, lekcje edukacyjne oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta – to tylko niektóre z atrakcji w ramach lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Na kolejnych stronach poszczególne wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Dalej

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tutaj aktualna trasa i szczegółowy opis wydarzenia Zapraszamy!!! 🙂

    https:// www. facebook. com/events/2183266995262150/