W Lublinie rozpoczynają się pozimowe naprawy dróg. Mieszkańcy mogą zgłaszać dziury do załatania

Pracownik nalewający asfalt do taczki
Pracownik nalewający asfalt do taczki | fot. Miasto Lublin

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap napraw jezdni z pęknięciami i ubytkami nawierzchni. Prace obejmą wszystkie rejony miasta i potrwają około 3 tygodni. Mieszkańcy mogą zgłaszać dziury do załatania.

Ruszają pozimowe naprawy dróg w Lublinie

Podjęcie działań możliwe jest dzięki stabilniejszej pogodzie. Prace ruszyły dzisiaj (19.02) i w pierwszej kolejności drogowców spotkamy na alejach: Witosa, Tysiąclecia, Kraśnickiej i Warszawskiej oraz ulicach: Kunickiego, Turystycznej, Nałęczowskiej, Morwowej, Wojciechowskiej, Zbożowej, Sławinkowskiej, Zana, Głębokiej, Orkana, Mełgiewskiej, Hutniczej, Narutowicza, Curie-Skłodowskiej, Grochowskiego, Mościckiego, Energetyków, Olszewskiego, Romera, Janowskiej, Zemborzyckiej, Prusa, Chodźki oraz Północnej. Naprawy obejmą również drogi gruntowe: Ziołową, Świeżą, Świętochowskiego, Lipniak, Grodzickiego oraz Turczynowicza.

„Do tej pory ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wykonywane były jedynie zabezpieczenia ubytków jezdni. Teraz, ze względu na poprawę pogody, przystępujemy do bardziej trwałej technologii remontów cząstkowych. W najbliższych tygodniach będziemy działali na szeroką skalę. Prace obejmą zarówno główny układ komunikacyjny miasta, jak i ulice o znaczeniu lokalnym. W pierwszej kolejności uzupełniane będą ubytki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Jak zapewnia Zarząd Dróg i Mostów, stan nawierzchni lubelskich ulic jest monitorowany na bieżąco. Prace prowadzone będą we wszystkich rejonach Lublina. Codziennie na drogach zobaczymy od 6 do 9 ekip. Drogowcy częściowo rozbiorą nawierzchnię w miejscach zniszczonych w czasie zimy przez zamarzającą wodę i położą nowy beton asfaltowy. Ta technologia sprawia, że naprawy są trwalsze od łat wykonywanych w czasie bieżących napraw „masą na zimno” lub asfaltem lanym.

„W najbliższych dniach frezowanie odcinków jezdni nastąpi na al. Witosa oraz ul. Głębokiej i Zbożowej” – zapowiada Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz także: Drogowcy łatają dziury w deszczu. To dobry pomysł? [ZDJĘCIA]

Zgłoś dziurę

Do naprawy trafią nie tylko miejsca wytypowane w wyniku objazdu ulic. Miasto reaguje również na informacje od mieszkańców dotyczące ubytków w jezdniach. Zgłoszenia w sprawie stanu nawierzchni ulic można kierować bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numerami telefonów: 81 466 57 80 / 81, 83. W pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić do Straży Miejskiej pod numer 986.

Do tej pory, w okresie zimowym prowadzono doraźne, tymczasowe naprawy ubytków w jezdni. Od stycznia prace objęły kilkadziesiąt ulic, a ich koszt wyniósł blisko 1 mln zł.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja bym chciał zgłosić że na Krasnickiej i na Warszawskiej pomiędzy dziurami jest trochę asfaltu….

  2. Ja bym to smołę ,Żukowi na tą łysą glacę polał ,za to co z ulicami zrobił

  3. spróbujcie się do nich dodzwonić. Żaden numer nie odpowiada. Najgorszy wydział w mieście. Może w końcu ktoś zrobi z nimi porządek i ustawi do pionu