Uwaga na marznący deszcz, śnieg i gołoledź. Alerty IMGW

gołoledź śliski chodnik lód
Marznące opady deszczu i gołoledź | fot. Dominik Wąsik

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, które mogą wystąpić we wtorek na obszarze województwa lubelskiego.

Pogoda na wtorek, 21 listopada

We wtorek na Lubelszczyźnie zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, w południowej połowie województwa, początkowo także deszczu ze śniegiem i deszczu. Przejściowo możliwe również opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C na północy województwa, około 3°C w centrum, do 6°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite, w drugiej połowie nocy postępujące od północy regionu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami opady śniegu, od północy województwa stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -8°C na północy, około -5°C w centrum do -3°C na południu. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni i północny.

Ostrzeżenia IMGW na 21 listopada 2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, które mogą wystąpić we wtorek na obszarze całego województwa lubelskiego. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

„Miejscami obserwuje się występowanie opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. W ciągu najbliższych godzin nad regionem wciąż wstępować będzie ryzyko pojawiania się opadów marznących. Stopniowo w ciągu dnia od północy kraju opady zaczną przechodzić w opady śniegu, a strefa opadów marznących będzie przesuwać się powoli na południe” – informuje IMGW w komunikacie.

Alerty pogodowe obowiązują od godz. 6:00 do godz. 12:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 75 proc.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.