Ulice Janowska, Pliszczyńska i Budowlana w Lublinie doczekają się remontu. ZDiM zdradza szczegóły

Duży ruch samochodów na ul. Janowskiej
Duży ruch samochodów na ul. Janowskiej | fot. Dominik Wąsik

Ogłoszone rzez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie postępowanie dotyczy rozbudowy ul. Pliszczyńskiej, a w trakcie jest już przetarg na modernizację ul. Budowlanej. W tym roku pracami drogowymi zostanie też objęta ul. Janowska. Poznaliśmy szczegóły.

Mieszkańcy doczekają się remontu kolejnych ulic w Lublinie

Pliszczyńska

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie budowy chodników i remontu nawierzchni jezdni ul. Pliszczyńskiej. Przebudowa będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli w pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa, a następnie zostaną wykonane roboty budowlane.

Zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni wraz z odwodnieniem, od posesji nr 63 do granicy Gminy Wólka. Pracami drogowymi objęty zostanie odcinek drogi o długości ok. 915 m. W ramach zamówienia planuje się budowę nowych jednostronnych chodników o nawierzchni z betonowej kostki brukowej.

„Bezpośrednio przy krawężniku przed przejściami dla pieszych zostaną zastosowane płytki chodnikowe ostrzegawcze koloru żółtego z wypustkami” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zamówienie zakłada także odtworzenie i udrożnienie istniejących rowów odwadniających oraz w miarę możliwości terenowych wykonanie nowych rowów przydrożnych celem zapewnienia prawidłowego odwodnienia nawierzchni jezdni.

Wykonawca zamontuje wiatę przystankową komunikacji miejskiej oraz zlokalizuje przystanek na żądanie. Na koniec zadania wykona oznakowanie drogowe pionowe i poziome. Otwarcie ofert przewidziano na 30 kwietnia. Wykonawca będzie miał 7 miesięcy na wykonanie prac.

Budowlana

Rozbudowę o podobnych parametrach przejdzie również ul. Budowlana. Obecnie trwa postępowanie na zaprojektowanie budowy/przebudowy chodników i remontu nawierzchni jezdni ul. Budowlanej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zemborzycką do wysokości Elektrociepłowni Wrotków oraz wykonanie robót budowlanych i sprawowanie nadzoru autorskiego.

Zamówienie obejmuje przebudowę chodników z płytek, kostki betonowej oraz budowę brakujących odcinków dróg dla pieszych w zakresie wynikającym z przyjętych rozwiązań projektowych. Przebudowę przejdą też istniejące miejsca postojowe. Zadanie uwzględnia też wymianę istniejących studzienek ściekowych i wpustów kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami.

Otwarcie ofert zaplanowano na 22 kwietnia. Termin realizacji zadania 7 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Janowska

W maju Zarząd Dróg i Mostów planuje ogłoszenie przetargu na przebudowę ul. Janowskiej.

„Aktualnie trwają przygotowania specyfikacji technicznej dla tego zadania” – informuje Justyna Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.