Uczelnia już nie chce od wszystkich studentów certyfikatu covid. Kto będzie musiał okazać dokument?

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie | materiały uczelni

Prywatna Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie wycofuje się z obowiązku przedstawienia certyfikatu covid lub negatywnego testu na koronawirusa przez studentów i pracowników uczelni.

Przypomnijmy, że jako pierwsi poinformowaliśmy, że Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie (dawniej Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola) planuje wprowadzić obowiązek przedstawienia certyfikatu covid lub negatywnego testu na koronawirusa przez wszystkich studentów i pracowników. Niedostarczenie certyfikatu lub wyniku badań do 30 listopada oznaczałoby, że takie osoby od 1 grudnia nie byłyby wpuszczone do budynku uczelni.

„Pracownicy Uczelni (dydaktyczni i administracyjny) zobowiązani są w Dziale Kadr do okazania certyfikatu szczepienia w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2021 r. Studenci wszystkich kierunków zobowiązani są do dostarczenia w Dziekanatach certyfikatów szczepień do 30 listopada 2021 r. Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostają dopuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych” – napisał w zarządzeniu rektor Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie prof. Witold Kłaczewski.

Więcej o tym pisaliśmy tu: Uczelnia tylko dla zaszczepionych. Osoby bez szczepienia nie zostaną wpuszczone do budynku

Dzień później ukazało się doprecyzowanie zarządzenia rektora, w wyniku którego uczelnia miała honorować także ujemny wynik badania na koronawirusa. Więcej: Certyfikat covid albo ujemny wynik testu na koronawirusa. Uczelnia doprecyzowuje zarządzenie rektora

Jednak nie trzeba być zaszczepionym

Dziś na stronie prywatnej uczelni pojawiło się nowe zarządzenie rektora. Wynika z niego, że uczelnia częściowo wycofuje się z obowiązku okazania certyfikatu covid lub badania na koronawirusa. No właśnie częściowo. Ten obowiązek będzie dotyczyć wyłącznie studentów kierunków medycznych (pielęgniarstwa, fizjoterapii), którzy mają do odbycia zajęcia praktyczne i kliniczne w szpitalach.

„Dla studentów, którzy z różnych przyczyn nie przedstawią zaświadczeń, i którzy tym samym nie mogą wziąć udziału w zajęciach klinicznych i praktycznych w placówkach służby zdrowia, Uczelnia zaplanuje zajęcia w terminach późniejszych kiedy przyjmujące placówki służby zdrowia pozwolą na ich realizację” – czytamy w zarządzeniu rektora prof. Witolda Kłaczewskiego.

„Studenci kierunków nie wymienionych w ust.1 uczestniczą w zajęciach na ogólnych zasadach obowiązujących w Uczelni, z zachowaniem powszechnie obowiązujących przepisów mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19” – pisze rektor.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Albo robią z siebie i*ów albo to celowe działania socjotechniczno propagandowe straszenia ciemnego ludu… obstawiam to drugie bo nie wierzę że osoba na takim stanowisku może być takim i*ą choć i takie przypadki są…
    Oczywiście po pierwszych pozwach wycofają się całkowicie z tego bezprawnego przepisu!