Uczelnia tylko dla zaszczepionych. Osoby bez szczepienia nie zostaną wpuszczone do budynku

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola

Najpóźniej do 30 listopada studenci i pracownicy Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie muszą dostarczyć certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw Covid-19. Osoby bez szczepienia nie zostaną wpuszczone do budynku uczelni.

Chcesz studiować? Pokaż certyfikat covid!

Przypomnijmy, że w poniedziałek 8 listopada Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie stała się Akademią Nauk Stosowanych. W uroczystości podniesienia rangi lubelskiej uczelni wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dziś na stronie Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola pojawiło się zarządzenie rektora prof. dr. hab. Witolda Kłaczewskiego. Chodzi o obowiązek okazania certyfikatu potwierdzającego szczepienie przeciw Covid-19 przez pracowników uczelni oraz samych studentów.

„Pracownicy Uczelni zobowiązani są w Dziale Kadr do okazania certyfikatu szczepienia w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2021. Studenci wszystkich kierunków zobowiązani są do dostarczenia w Dziekanatach certyfikatów szczepień do 30 listopada. Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostają wpuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych” – czytamy w zarządzeniu rektora.

Jest to pierwsza uczelnia w Lublinie, która wprowadza obowiązek szczepień dla studentów i pracowników.

Aktualizacja: Certyfikat covid albo ujemny wynik testu na koronawirusa. Uczelnia doprecyzowuje zarządzenie rektora

Zarządzenie rektora Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie ws. certyfikatów szczepień
Zarządzenie rektora Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie ws. certyfikatów szczepień

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Faszystowska uczelnia, faszystowski rektor. Możecie mnie pocałować w tyłek i nawet pozwać do papieża, cholerne faszystowskie gnoje!!

 2. Nie jestem w stanie brać poważnie osoby która ma tytuł profesora i doktora habilitowanego a nie potrafi napisać zarządzenia bez popełniania błędów co 2-3 linijki. Teorie spiskowe powinno się odsunąć na bok, bo takich decyzji po prostu nie można podejmować patrząc na nasze prawo.

 3. Foliarze foliarzami, ale segregacja ludzi bo ktoś się zaszczepił, a ktoś nie, to ciekawa sprawa. Uczelnia dostaje wyższą rangę, minister jest na uroczystości, a teraz taki przepis. Zbieżność zdarzeń przypadkowa.
  To jest już czysty debilizm – jak ktoś chce się szczepić, to niech to robi, nie to nie, ale to nie powinien być powód do dyskryminacji (tylko sobie nie wycierać gęby odpornością zbiorową…). A no tak…, zapomniałem, że osoby zaszczepione już nie chorują i nie zarażają innych – to tylko niezaszczepieni. Skaczcie sobie dalej do gardeł jedni drugim i z podziału lewica prawica awansujemy zaraz na szczepionych i nieszczepionych.

 4. Stosowanie segregacji sanitarnej w każdym przypadku jest pogwałceniem artykułu 32 podpunt 2 Konstytucji RP. I to nie jest kwestia przytoczonego przez użytkownika Gene tzw. foliarstwa którego używa się w zgodzie z obecną propagandą a czysty fakt, który obroni się w każdym sądzie. Osobiście w tej sprawie złoże wniosek w odpowiednie miejsce zobaczymy jak długo rektor tego przybytku utrzyma swoje bezprawne, chore przepisy

 5. Pan Witold Kłoczewski (jeszcze rektor) pewnie zdaje sobie sprawę, że polecą pozwy, które niechybnie przegra. Pan rektor nie stoi ponad prawem stanowionym w Polsce, a że nie ma immunitetu… to Pan były rektor.

 6. Ale to ta szczepionka nie jest dobrowolna i hamuje transmisję wirusa, czy chroni przed ciężkim przebiegiem covid? A jak ktoś ma naturalną szczepionkę,to znaczy przechorował to już się wtedy nie liczy jak ma przeciwciała? Bo już mi się wszystko popieprzyło

 7. a co tu komentować segregacja sanitarna i tyle! Co na to prawa człowieka i konstytucja. Żeby jeszcze w tych krajach gdzie jest wysoka wyszczepialność Maurycy był zlikwidowany. Widać zrozumiesz to przyjmując 10 dawkę która uprawni Cię do 50% zniżki na hotdoga na Orlenie. Państwa znalazły sposób na zniewolenie ludzi, zwalenie tragicznej polityki monetarnej na magicznego wirusa, który teraz jest winowajcą wszystkiego.
  Pozdrawiam wszystkich foliarzy i tych którzy już wyglądają za dawką wiosenną po przypominającej.

 8. Rektor który to uchwalił, powinien w dniu jutrzejszym mieć skierowany wniosek do sądu. Z tego co mi wiadomo, to chyba ponad prawem nie stoi, immunitetu poselskiego raczej też nie ma.

 9. Jeżeli te nauki stosują, mam nadzieję że zwalczą palaczy. Wg onz nikotyna to narkotyk. Jak można go legalnie sprzedawać w sklepach

 10. Najgorsze jest to, że przed II W.Ś. ludzie też byli za tym, żeby co niektórych oznaczać i izolować bo niby czymś zarażali. Nie znasz historii to będziesz zmuszony ją powtarzać :/

 11. Małymi kroczkami gotujemy żabę – dzisiaj uczelnia, jutro market a za miesiąc będzie sytuacja jak w Austrii.
  Nie wiecie jak jest w Austrii???
  Jeśli nie macie podanego „środka” nie możecie pracować … ale do urzędu aby zarejestrować się jako bezrobotny także was nie wpuszczą – żyć nie umierać!
  A wy wszyscy poddający się szczepieniom dla swojej wygody – mam dla Was dobrą wiadomość UE kupiła dla każdego obywatela UE po 8 dawek na głowę – więc nie myślicie, że jak wzięliście dwie dawki to już macie spokój – będziecie faszerowani tymi środkami jak białe myszki w laboratoriach. Jak poczekam, aż TV zacznie mówić prawdę a już powoli zaczyna – słyszeliście, że już w szpitalach nie leży 98% osób które nie przyjęły preparatu?! Tak tak w TVP już mówią, że jednak 1/3 tam leżących to osoby zaszczepione 🤔

 12. Jak ktoś idzie na taką 'uczelnię’ sam daje wyraz swojej inteligencji zatem naturalnym następstwem jest się zaszczepienie żeby móc ciągle w tej Ivy League polskich uniwersytetów (lol) studiować. Co nie zmienia faktu, że miejmy nadzieję, że co ma wisieć, nie utonie.

 13. Są zobowiązani do „przestrzegania zasad zalecanych zasad”? WTF? To prof. dr hab. pisał? Co to za patałach co nie potrafi zdania bez błędu sklecić? Przed nawiasem spacji się nie stawia, jkbc. Sprawdziłem co to za indywiduum – humanista co nie potrafi po polsku pisać. Na pewno świetnie ta 'uczelnia’ kształci z takimi władzami. JPRDL

 14. Pierwszego dnia kiedy covidowy, bezmyślny idiota rektor zacznie realizowac swoje chore, faszystowskie urojenia, to może sie spodziewać pozwu z powództwa cywilnego. Nie będzie miał już spokojnego życia jak dawniej.

 15. Jako uczelnia niepubliczna dostaje kasę za każdego studenta.. i po tym manewrze okrążającym” ubędzie mu ok 1/3 studentów (wybór innych uczelni jest duży i przyjmą z otwartymi rękami…).
  Więc albo ten rektor jest ostatnim de…em, któremu strach i brak tlenu odebrał rozum… albo to działanie celowe propagandowe… Obstawiam to drugie…!

 16. nazistowskie metody niezgodne z konstytucją, pozwy i jeszcze raz pozwy. A rektorek sie zdziwi że ludzie nadal będą chorować…

 17. W Polsce nie ma obowiązku szczepienia się. W Polsce nie ma też obowiązku tolerowania w swoim otoczeniu osób będących potencjalnym zagrożeniem. To nie rektor przychodzi by zdobyć papierek ukończenia uczelni a do niego przychodzą.

 18. A najśmieszniejsze jest to, że kołek nawet nie zająknął się na temat podstawy prawnej, na jakiej to zarządzenie wydaje. Oczywiście nie podał podstawy prawnej bo taka nie istnieje. Za to istnieje co najmniej kilkanaście przepisów różnego rzędu, które są łamane przez to bezprawne zarządzenie.

 19. Ta „uczelnia”(dosc duze slowo) wystawila certyfikat o sobie. Pan Bog dal nam wolna wole… wybierz inną…

 20. To trzeba szukać innej uczelni. A szkoda bo ta mi w sumie pasowała, ale po takiej decyzji rektorka niech sam tam chodzi. Dla mnie chłop może szczepić się codziennie. A może jego decyzja jest skutkiem ubocznym po szczepionce i już mózg mu źle pracuje, że wydaje takie decyzje.