Trwa budowa parkingu przy ulicy Gębali. Pomieści blisko 800 aut

Budowa parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali
Budowa parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali | fot. Dominik Wąsik

Prawie osiemset samochodów będzie mogło zaparkować na wielopoziomowym parkingu w pobliżu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz budynków Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Budowa parkingu przy ul. Gębali

Przy ul. Gębali rozkręca się budowa 7-piętrowego parkingu, na którego kondygnacjach ma znaleźć się 793 miejsca parkingowe. Do dyspozycji parkujących będą schody oraz windy z zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Wielopoziomowy parking przy ul. Gębali powstaje na działce za budynkiem Zintegrowanego Interdyscyplinarnego Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego.

Zgodnie z harmonogramem prac budowa parkingu powinna zakończyć się w IV kwartale 2022 r. Czy założony termin nie jest zagrożony?

„Realizacja budowy parkingu przy ulicy prof. Gębali przebiega zgodnie z planem i termin ukończenia inwestycji (IV kwartał 2022r.) nie jest niczym zagrożony” – mówi dr Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Każdy zapłaci tu za parkowanie

Parking przy ul. Gębali ma usprawnić system parkowania samochodów w rejonie szpitala SPSK4, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz budynków Uniwersytetu Medycznego. Pozwoli także na uwolnienie terenów wokół szpitali i budynków Uniwersytetu Medycznego z niekontrolowanego postoju samochodów.

Parking ma być w pełni zautomatyzowany i wyposażony w system kontroli wjazdu i rozliczenia postoju. Co oznacza, że każdy kierowca chcący skorzystać z tego parkingu będzie musiał wnieść opłatę w parkomatach.

„Nie przewidujemy możliwości bezpłatnego korzystania z parkingu. Stawki cenowe za użytkowanie miejsc parkingowych, nie są jeszcze ustalone” – dodaje dr. Brakowiecki.

Kosztu budowy parkingu wynosi 28,5 mln złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.