Tragiczny bilans nad lubelskimi jeziorami. Utonął 37-latek, szukają 30-latka, który skoczył z molo

zespół ratownictwa wodnego
Nurek, zespół ratownictwa wodnego w akcji

Mężczyzna utonął w jeziorze Piaseczno. Mężczyznę wyciągnęli z wody nurkowie. Podjęto reanimację, jednak nie udało się uratować, życia mężczyzny. Kolejny brak rozsądku pokazał około 30-40-letni mężczyzna, który nad jeziorem Łukcze skoczył do wody z pomostu. Nie wypłynął i trwają jego poszukiwania.

Chwila nieuwagi tragiczna w skutkach

Do opisywanego zdarzenia doszło w sobotę w okolicy godziny 17:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, przyjechał nad jezioro ze swoimi kolegami. W pewnym momencie wszedł do jeziora popływać. Kiedy znajomi stracili go z oczu, zawiadomili służby ratunkowe.

Czytaj też:

zbiornik jezioro piaseczno
Jezioro piaseczno – wakacyjny wypoczynek

Do akcji wezwano zespół nurków, którzy w rejonie zdarzenia odbywali ćwiczenia. Po około 10 minutach wyłowiono mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Ponad godzinna reanimacja nie powiodła się. Ciało zabezpieczono w celu wykonania sekcji zwłok.

Na czasie:

poszukiwania mężczyzny jezioro łukcze
łódź patrolowa przeszukuje jezioro | fot. KPP Łęczna

Trwa akacja poszukiwawcza na j. Łukcze

Dnia (06.08.2023) po godzinie 14:00 funkcjonariusze łęczyńskiej policji otrzymali zgłoszenie, że nad jeziorem Łukcze mężczyzna wskoczył z molo do wody i nie wypłynął.

Nurkowie przeczesali zbiornik wodny, Niestety nie udało się odnaleźć mężczyzny. Jak podają świadkowie mężczyzna, który skoczył do wody miał około 30 – 40 lat, około 175 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, posiadał tatuaż na prawym ramieniu.

Wszystkie osoby, które są zaniepokojenie brakiem kontaktu z mężczyzną o wskazanym rysopisie proszone, są o zgłaszanie się do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

łódź policyjna poszukiwanie mężczyzny
łódź z echosondą | poszukiwanie zaginionego mężczyzny | fot. KPP Łęczna

Dzisiaj rano poniedziałek (07.08.2023) akcja poszukiwawcza została wznowiona, biorą w niej udział policjanci, strażacy i nurkowie. Akcja prowadzona jest z wykorzystaniem łodzi wyposażonej w echosondę.

Pomimo mało zachęcającej pogody kąpieliska w regionie pełne są osób szukających chwili relaksu. Apelujemy o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.

Żelazne zasady podczas kąpieli w wodzie:

  • Zero alkoholu przed wejściem do wody
  • Stopniowo schładzajmy organizm i przyzwyczajajmy się do temperatury wody
  • Odczekajmy po posiłku przed wejściem do wody

Pamiętajmy skoki na tak zwaną ,,główke” mogą skonczyć się tragicznie. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci. Kiedy są w wodzie, miejmy nad nimi ciągły nadzór.-mówi aspirant sztabowy Magdalena Krasna

Czy zdarza wam się skakać z molo na przysłowiową główkę? Dajcie znać w komentarzach na temat kąpieli i zachowań, z jakimi spotykacie się na lubelskich jeziorach. Wszystko anonimowo.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.