Tirówka ukarana za stanie przy drodze. Musi zapłacić 5,5 tys. zł kary

droga krajowa 19 ciężarówka DK
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ponad pięć tysięcy złotych zapłaci 29-letnia tirówka. To kara za nieprzestrzeganie aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących zwalczania epidemii koronawirusa.

W czwartek w godzinach południowych do policjantów z Kocka wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która stoi przy drodze krajowej nr 19 w okolicy Annówki. Kobieta miała stać przy drodze w obszarze leśnym i tam zatrzymywać przejeżdżające samochody, czym powodowała wg. zgłaszającego niebezpieczeństwo narażenia na zakażenie koronawirusem.

Na miejsce wysłany został patrol prewencji z Kocka. W rozmowie z 29-latką ustalili, że stoi przy drodze, gdyż jest to jej sposób na życie. Policjanci nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 500 zł za niestosowanie się do obowiązujących przepisów dotyczących zwalczania epidemii koronawirusa zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń.

Kobieta została ukarana również karą administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych za powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa związanego z epidemią koronawirusa. Kara ta została nałożona decyzją administracyjną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.



8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. follow up – jednak potencjalnie droga sądowa nie wchodzi w grę:

    bezprawnik .pl/ kara-administracyjna-a-koronawirus/

    tirówka tirówką, ale pomyśleć, że taka historia ( 500+5000 ) może trafić każdego z nas, bez możliwości odwołania do sądu – co to się dzieje w tym państwie 😐

  2. prawo. pl/samorzad/nie-mozna-karac-dwa-razy-za-to-samo-naruszenie-wsa,99839.html

    Te 5k da sie odstrzelić drogą sądową

  3. Przecież była w pracy! Zapewne nie chciała dać psom za free, stąd ta kara – mieli dobry pretekst.

  4. No, polaczki, zacierajcie rączki, za pół roku wojna domowa jak w dwa dni policja już tak mocno nadużywa swoich narzędzi terroru.