Tą ulicą nie przejedziesz już od piątku. Będzie zamknięta przez najbliższe dni – SZCZEGÓŁY, OBJAZDY

Trolejbus jadący ul. Królewską
Trolejbus jadący ul. Królewską | fot. Dominik Wąsik

Jarmark Jagielloński 2023 w Lublinie rozpoczyna się już w piątek. Również od tego dnia obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu w ścisłym centrum Lublina, w związku z czym nie przejedziemy ani nie zaparkujemy auta na wyznaczonym obszarze. O którą ulicę chodzi?

Zmiany w ruchu podczas Jarmarku Jagiellońskiego

Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński już w ten weekend. Od piątku do niedzieli (18-20 sierpnia) Stare Miasto w Lublinie będzie stolicą kultury tradycyjnej i sztuki ludowej. Organizatorzy przewidują, że do naszego miasta specjalnie na to wydarzenie przyjedzie duża ilość turystów. W związku z tym faktem zostaną wprowadzone zmiany w organizacji w ruchu w ścisłym centrum Lublina.

Zobacz także: Zbliża się Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński 18–20 sierpnia – PROGRAM. Przyjdź na Stare Miasto, Błonia pod Zamkiem. Wstęp wolny

W dniach 18-20 sierpnia zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu ul. Królewska. Brak przejazdu zacznie obowiązywać od piątku (18 sierpnia) od godz. 18:00 do zakończenia festiwalu, czyli niedzieli (20 sierpnia) do końca dnia.

Kierowcy jadący ul. Wyszyńskiego przed Archikatedrą Lubelską skręcą w prawo w ul. Podwale. Po dojeździe na Plac Zamkowy mogą pojechać prosto i skręcić w al. Tysiąclecia lub w lewo w ul. Kowalską, następnie Furmańską, Cyruliczną i Lubartowską.

W drugim kierunku kierowcy chcący dojechać do ul. Zamojskiej skręcą z ul. Świętoduskiej w lewo w ul. Lubartowską, al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej i Zamojską. Zmiany dotyczą zarówno samochodów osobowych, jak i pojazdów komunikacji miejskiej.

Tak pojedzie komunikacja miejska

W związku z Jarmarkiem Jagiellońskim i związanym z tym zamknięciem dla ruchu ul. Królewskiej, od godz. 18:00 w piątek 18 sierpnia do końca kursowania komunikacji w niedzielę 20 sierpnia obowiązują objazdy komunikacji miejskiej linii nr 1, 4, 6, 17, 23, 39, 156, 160, 904, 950, oraz nocnych N1 i N2.

Sprawdź, jak podjadą autobusy i trolejbusy – TRASA: Zmiany kursowania komunikacji miejskiej w dniach 18 – 20 sierpnia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.