Studia podyplomowe – wahasz się? Czas się w końcu zdecydować!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich. Nie wahaj się dłużej – studiowanie w Lublinie to czysta przyjemność.

Studia podyplomowe są szansą na zdobycie dodatkowych, niezwykle cennych na rynku pracy umiejętności i znalezienia lepszej pracy.

Dlaczego warto iść na studia podyplomowe?

Jak mówi nam Klaudia Górska z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie – „Studia podyplomowe dają szansę na przebranżowienie się, znalezienie lepszej pracy, możliwości uzyskania wyższych zarobków lub po prostu uzupełnienia wiedzy w dziedzinie, która nas interesuje”.

Studia podyplomowe są inną formą studiów niż studia wyższe czy doktoranckie. Żeby podjąć naukę na studiach podyplomowych, wystarczy mieć kwalifikacje I stopnia, czyli ukończone studia licencjackie lub inżynierskie. Nie ma konieczności posiadania tytułu magistra.

Czasami zdarza się tak, że nie chcemy kontynuować nauki po zakończeniu studiów licencjackich, bo wybrany kierunek okazał się dla nas nie do końca odpowiedni. W innym przypadku studenta ciekawią dwie dziedziny, ale nie może sobie pozwolić na podjęcie dwóch kierunków studiów, a w dodatku wizja spędzenia kolejnych długich lat na kształceniu skutecznie zniechęca do rozpoczęcia kształcenia na kolejnym kierunku.

Alternatywą są w takim przypadku studia podyplomowe – trwają zwykle ok. 2 lata, a dodatkowo można się uczyć w trybie niestacjonarnym. W WSPA w Lublinie studia podyplomowe są prowadzone w dwóch językach do wyboru – polskim lub angielskim, a na niektórych kierunkach zajęcia prowadzi jednocześnie dwóch wykładowców, co znacznie zwiększa atrakcyjność tych zajęć.

W przypadku większości kierunków zajęcia są prowadzone w sposób warsztatowy, a część kierunków można studiować także on-line.

„Podyplomówka” to doskonałe rozwiązanie dla osób, które:

+ chcą się przebranżowić, bo obecne wykształcenie nie daje im możliwości znalezienia stabilnej i dobrze płatnej pracy;

+ liczą na awans np. na stanowisko kierownicze, ale wstrzymuje ich brak kompetencji w zakresie wymaganym danym stanowiskiem;

+ źle wybrały kierunek studiów i nie chcą się dalej realizować w wyuczonym zawodzie;

+ czują na plecach oddech konkurencji, chcą być specjalistami w swojej branży i pragną zdobyć status eksperta;

+ dostrzegają istotne zmiany na rynku pracy i konieczność specjalizacji w konkretnej dziedzinie;

+ chcą uzyskać wykształcenie relatywnie niskim nakładem czasu i kosztów;

+ potrzebują uzyskać praktyczne umiejętności, które będzie można wykorzystać w późniejszej pracy;

+ chcą podnieść swoje kwalifikacje lub rozszerzyć je o dodatkowe umiejętności przydatne w swoim zawodzie (np. dietetyk może kontynuować naukę na kierunku Zarządzenie ochroną zdrowia a absolwent Informatyki uzupełnić ją na kierunku Informatyka śledcza);

+ lubią i chcą przyswajać nową wiedzę.

Studia podyplomowe w Lublinie

Studia podyplomowe wcale nie muszą być podejmowane na drugim końcu Polski. Mieszkańcy Lublina i okolic mają możliwość studiowania „u siebie” w WSPA – uczelni, która może poszczycić się wykwalifikowaną kadrą, praktycznym podejściem do kształcenia, przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych i bogatą ofertą studiów.

Przeczytaj także: Nietrafiony kierunek studiów? Spokojnie – jeszcze możesz go zmienić. To proste!

W WSPA studia mogą być niemal darmowe – studenci mają szansę otrzymania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych albo z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Im lepsze wyniki, tym wyższa jest szansa na to, że koszt studiów będzie bliski zeru.

Studia podyplomowe w WSPA

• Administrowanie sieciami komputerowymi
• Akademia menadżera sprzedaży
• Dietetyka
• Informatyka śledcza
• Kadry i płace w prawie i praktyce
• Logistyka i cło w zarządzaniu międzynarodowym obrotem
• Przygotowanie pedagogiczne
• Prawo socjalne
• Podatki
• Inspektor Danych Osobowych
• Rachunkowość i finanse
• Rachunkowość budżetowa
• Zarządzenie bezpieczeństwem i higieną pracy
• Zarządzenie i marketing
• Zarządzanie ochroną zdrowia
• Zarządzenie zasobami ludzkimi
• Zarządzanie oświatą
• Zarządzenie sprzedażą
• i wiele innych

Termin rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 trwa do 30 września br. Szczegóły dotyczące studiów podyplomowych, rekrutacji i opłat znajdziesz na stronach wspa.pl/pl/studia-podyplomowe i wspa.pl/pl/rekrutacja/rekrutacja.

Uczelnia przygotowała dla swoich studentów dodatkowe promocje – każdy absolwent WSPA może podjąć studia podyplomowe bez konieczności wnoszenia opłaty wpisowej i z czesnym o 10% niższym przez cały okres kształcenia.

Z kolei przedsiębiorcy zgłaszający swoich pracowników na studia podyplomowe mogą uzyskać rabat w wysokości od 5% do 15% w zależności od ilości zgłoszonych pracowników. Dla wszystkich do końca sierpnia obowiązuje 5% zniżki i brak opłaty wpisowej.

Czytaj także: Studia na kierunku praca socjalna dadzą Ci w przyszłości pewną i dochodową pracę

Materiał powstał przy współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i AdministracjiWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.