Studia na kierunku praca socjalna dadzą Ci w przyszłości pewną i dochodową pracę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Praca socjalna to bardzo przyszłościowy kierunek studiów. Zobacz, dlaczego warto studiować pracę socjalną, czego nauczysz się na takich studiach, gdzie możesz po nich znaleźć pracę i ile będziesz zarabiać.

Dlaczego warto studiować pracę socjalną?

Praca Socjalna jest bez wątpienia jednym z najlepiej rokujących kierunków studiów. Polskie (ale nie tylko) społeczeństwo bardzo szybko się starzeje, co sprawia, że na rynku potrzeba coraz więcej specjalistów zajmujących się osobami starszymi. Pomocy w różnym zakresie potrzebują też osoby chore i borykające się z różnego rodzaju problemami, a to stwarza zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników umiejących wspierać takie osoby i udzielać im właściwego wsparcia.

Pracownicy socjalni są poszukiwani zarówno w naszym kraju, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Zawód pracownika socjalnego jest bardzo odpowiedzialny, ale jednocześnie niezwykle satysfakcjonujący. Pozwala wpływać pozytywnie na ludzkie życie oraz służyć ogółowi społeczeństwa. To praca z wyższym celem i dająca natychmiastowe rezultaty.

Pracownik socjalny to praca z powołania – idealna dla osób, które czują potrzebę wspierania innych ludzi i są empatyczni. Kierunek ten jest jednym z najchętniej wybieranych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Pracownik socjalny z pewnością nie może narzekać na nudę, dlatego że w pracy zajmuje się nie tylko dokumentami i procedurami – często pracuje w terenie i ma nieustanny kontakt z ludźmi. Żeby odpowiednio wypełniać swoje zadania, powinien mieć rozwinięte zdolności interpersonalne oraz łatwo nawiązywać kontakty.

Gdzie możesz znaleźć zatrudnienie po pracy socjalnej?

Pracownik socjalny może znaleźć zatrudnienie w:

+ świetlicach socjoterapeutycznych;
+ urzędach gmin;
+ urzędach miast;
+ szkołach;
+ domach pomocy społecznej;
+ centrach integracji społecznej;
+ służbie zdrowia;
+ zakładach karnych;
+ domach dziecka i domach poprawczych;
+ regionalnych ośrodkach polityki społecznej;
+ instytucjach charytatywnych;
+ i wielu innych placówkach zajmujących się kwestiami socjalnymi.

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ile zarobi absolwent pracy socjalnej?

Pracownicy socjalni nie mają problemu ze znalezieniem pracy, bo obecnie brakuje ich na rynku, a te braki będą coraz większe, co jednocześnie będzie się przekładało na wyższe pensje. Urzędy i placówki działające w sektorze socjalnym będą poszukiwać pracowników, a w celu ich znalezienia oferować coraz wyższe wynagrodzenia.

Na chwilę obecną mediana wynagrodzenia wynosi 2700 zł miesięcznie, natomiast 25% pracowników socjalnych zarabia powyżej 3249 zł na miesiąc. Do tego dochodzi jeszcze dodatek do pensji oraz dodatkowy urlop wypoczynkowy i zwrot minimum 50% kosztów uczestnictwa w szkoleniach specjalizacyjnych.

Czytaj także: Które kierunki studiów będą popularne w 2018 roku? Zobacz, co studiować, żeby znaleźć świetną pracę

Gdzie studiować pracę socjalną w Lublinie?

Praca socjalna jest kierunkiem oferowanym w wielu uczelniach w kraju, ale jeden z najwyższych poziomów kształcenia jest dostępny w Lublinie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Na studiach w WSPA studenci zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą problemów społecznych, metod ich eliminacji oraz zapobiegania tym problemom.

Uczelnia współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie oraz z Instytutem Rozwoju Służb Społecznych, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować możliwość odbycia praktyk, które pozwolą na zdobycie kompleksowego doświadczenia.

Profesjonalna kadra dydaktyczna WSPA dba o wysoki poziom merytoryczny kształcenia oraz umożliwia studentom uczestnictwo w wielu akcjach społecznych i konferencjach branżowych. Ogromną zaletą studiów na WSPA jest także możliwość uzyskania wysokiego stypendium już od pierwszego roku kształcenia, dzięki czemu studia mogą być całkowicie sfinansowane.

Ponadto w WSPA absolwenci kierunku Praca Socjalna otrzymują certyfikat, który jest aktualnie niezbędny do wykonywania obowiązków pracownika socjalnego.

Obecnie trwa rekrutacja na kierunek Praca Socjalna i wiele innych ciekawych kierunków, między innymi logistykę, dziennikarstwo, administrację, finanse i rachunkowość oraz informatykę. Więcej o studiach i samej uczelni znajdziesz na stronie www.wspa.pl.

Może Cię to zaintersować: Nietrafiony kierunek studiów? Spokojnie – jeszcze możesz go zmienić. To proste!

Materiał powstał przy współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i AdministracjiKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie wiem, na jakiej podstawie pisał ktoś ten artykuł i skąd brał dane. Ja jestem pracownikiem socjalnym i piszę to z całą odpoowiedzialnoscia, że jest to najgorszy zawód. Praca ciężka, odpowiedzialna, mam dwa kierunki studiów magisterskich związane z zawodem oczywiście a zarabiam po 20 latach pracy 2.300zl na rękę ! A pracownik socjalny jest zawodem poszukiwanym, bo nikt nie chce pracować po pierwsze za takie pieniądze, po drugie odpowiedzialnościa obciążony. Gdybym nie była matką samotnie wychowująca dziecko, to bym zaryzykowala już dawno i podjęła inną pracę. Poza tym pracownik socjalny jest obciazany coraz to nowymi zadaniami, za którymi oczywiście nie ida zadne pieniądze