Które kierunki studiów będą popularne w 2018 roku? Zobacz, co studiować, żeby znaleźć świetną pracę

praca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ruszają rekrutacje na uczelniach wyższych. Młodzi ludzie znowu będą się zastanawiać, jaki cel obrać w życiu i wybiorą przyszłe kierunki studiów. Zobacz, co najbardziej opłaca się teraz studiować.

W związku z rozpoczętą rekrutacją na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przedstawiamy listę pięciu kierunków studiów, które gwarantują znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy oraz ciekawą promocję, dzięki której studia będą tańsze.

1. Informatyka

Świat potrzebuje informatyków i nie inaczej jest też w Polsce. Nowoczesne technologie bardzo szybko się rozwijają, co sprawia, że zapotrzebowanie na informatyków rośnie z roku na rok.

Już dziś rynek wykazuje duże niedobory w tym zakresie, a kolejne lata będą nieustanną walką o zdolnych informatyków. To przekłada się także na bardzo dobre warunki zatrudnienia (zarówno finansowe, jak i na benefity, na które mogą liczyć informatycy).

Wedle obecnych danych co drugi informatyk w Polsce zarabia od 3040 zł do 5275 zł, a ponad połowa zarabia powyżej 5 tysięcy złotych.*

* Dane z portalu wynagrodzenia.pl.

2. Zarządzanie

Polskie i zagraniczne firmy potrzebują liderów – osób umiejących zarządzać przedsiębiorstwami oraz ludźmi. Potrzebują wykształconych oraz ambitnych managerów i kierowników działów, a zarządzanie otwiera drogę do kariery.

Ten kierunek będzie idealny dla osób pewnych siebie i umiejących odnaleźć się w każdej sytuacji. Zarządzenie przypadnie do gustu osobom zainteresowanym marketingiem, bankowością i finansami.

To praca pełna wyzwań, a jedyną stałą jest ciągła zmiana i rozwój.
Jeżeli stabilizacja to pojęcie daleko mijające się z Twoim charakterem, ciągły pęd i chęć zdobywania nowych szczytów to wymarzone hobby. Aplikuj już dziś!

3. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo to doskonały kierunek dla humanistów. Jeżeli nie lubisz matematyki (tak, nie ma jej na dziennikarstwie), a jednocześnie lubisz pracę z ludźmi, interesują Cię najnowsze wydarzenia, umiesz łatwo się komunikować oraz działać pod presją czasu – wybierz dziennikarstwo.

Na przyszłych dziennikarzy czekają świetne etaty w czasopismach, portalach internetowych, w radio i w telewizji. Dziennikarstwo studiowały między innymi takie gwiazdy jak Kuba Wojewódzki, Tomasz Lis czy Kinga Rusin.

Dziennikarze mają szansę na oszałamiającą karierę i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, a później uczestnictwo w coraz większej ilości ciekawych projektów, akcji i programów rozrywkowych.

4. Finanse i rachunkowość

Branża finansowa z roku na rok notuje coraz wyższe zyski, a specjaliści od finansów i rachunkowości są na wagę złota. Branża finansowa jest jedną z branż oferujących najwyższe zarobki. Wynagrodzenia w wysokości od 5 do nawet kilkunastu tysięcy złotych są standardem.

Specjaliści od finansów poszukiwani są w bankach, firmach ubezpieczeniowych i dużych przedsiębiorstwach. Studiowanie tego kierunku otwiera drogę na stanowiska dyrektora finansowego, głównego księgowego, doradcy podatkowego czy specjalisty ds. zarządzania finansami.

Specjaliści od finansów zawsze znajdą pracę, a dodatkowo mają też duże możliwości pracy na własny rachunek.

5. Transport

Rozwój polskiego i międzynarodowego transportu owocuje wzrostem zapotrzebowania na spedytorów i analityków ds. transportu. Absolwenci transportu mogą znaleźć zatrudnienie w administracji publicznej, firmach transportowych, służbach mundurowych czy przedsiębiorstwach komunikacji zbiorowej.

Logistyk jest teraz jednym z dziesięciu najbardziej poszukiwanych specjalistów, a wraz ze wzrostem dostępności zagranicznych rynków ofert pracy w tej branży będzie tylko przybywać. Już dziś firmy transportowe i spedycyjne borykają się z brakami kadrowymi, które uzupełniają dzięki oferowaniu coraz lepszych warunków zatrudnienia.

Świetna opcja – Rabat z okazji 20-lecia

Z okazji dwudziestolecia działania Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie uczelnia przygotowała 20% rabatu na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie.

Promocja trwa do 28 czerwca – jeżeli do tego czasu złożysz w WSPA komplet dokumentów rekrutacyjnych i dostaniesz się na wybrany kierunek, Twoje czesne za I i II semestr zostanie obniżone nawet o 1100 zł.

Więcej informacji znajdziesz www.wspa.pl.

promocja

Partnerem publikacji jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.