Strefa płatnego parkowania w Wigilię i Boże Narodzenie – czy obowiązuje?

Mandat za brak biletu w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie
Mandat za brak biletu w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Podczas odwiedzania rodziny w święta Bożego Narodzenia i przejazdów na Wigilię kierowcom często zdarza się zaparkować w płatnej strefie. Czy trzeba płacić za parkowanie 24, 25 i 26 grudnia?

Czy trzeba płacić za parkowanie w Boże Narodzenie?

Uchwała Rady Miasta Lublin z 25 czerwca 2021 r. wskazuje, że opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania pobiera się w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-18. To oznacza, że kierowcy korzystający parkujący na terenie SPP w piątek 24 grudnia muszą wykupić bilet do godz. 18:00, ponieważ Wigilia jest traktowana jako dzień roboczy.

A co z pozostałymi dniami świąt? Boże Narodzenie 25 grudnia i drugi dzień świąt 26 grudnia wypadają w weekend (sobota i niedziela), więc zgodnie z regulaminem strefy płatnego parkowania, parkowanie jest darmowe. Jeśli jednak ktoś zapłaci za parkowanie, dostanie bilet obowiązujący w poniedziałek 27 grudnia od godziny 8.

Opłaty i kary w płatnej strefie Lublin

Pierwsza godzina parkowania w strefie A (ścisłe centrum Lublina) kosztuje 3,90 zł, druga 4,60 zł, trzecia 5,50 zł i kolejne godziny – po 3,90 zł. W strefie B pierwsza godzina parkowania kosztuje 2,50 zł, druga 3 zł, trzecia 3,60 zł, zaś każda następna – 2,50 zł. Natomiast w strefie C i D opłata za pierwszą godzinę – 2 zł, druga godzina – 2,40 zł, trzecia godzina – 2,80 zł i następne – 2 zł. Opłata minimalna za postój wynosi 0,50 zł, co jest równoważne 15 minutom postoju. Nie ma możliwości opłacenia krótszego czasu postoju.

Kierowca, który nie zapłaci za postój w strefie płatnego parkowania, musi się liczyć z karą, która w Lublinie wynosi 100 zł. W przypadku jej zapłaty w ciągu siedmiu dni od wystawienia albo otrzymania wezwania do zapłaty, jej wysokość kary ustalono na 50 zł.

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie od 1 czerwca 2021 r.
Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie od 1 czerwca 2021 r.


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dzień nieważny, liczy się kasa … tzw. miasto inspiracji jest aspołeczne w każdym wymiarze ….ale umie opowiadać baje dla niekumatego ludu. Niegdyś ceniłem Żuka, od dwu lat to jest tylko psuj, psujech i ch*jek …