Stomatolog zgwałcił pacjentkę w gabinecie. Kazał jej zamknąć oczy i otworzyć usta. Zapadł wyrok

Stomatolog usłyszał wyrok za gwałt na pacjentce i doprowadzenie dwóch kolejnych do poddania się innej czynności seksualnej
Stomatolog usłyszał wyrok za gwałt na pacjentce i doprowadzenie dwóch kolejnych do poddania się innej czynności seksualnej | fot. Adobe Stock

Przepraszam, pomyliłem wiertła – taką wiadomość wysłał Grzegorz T. do jednej z pacjentek zaraz po tym, jak miał doprowadzić ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny. Stomatolog został uznany za winnego zarzucanych mu czynów i skazany na dwa lata i 10 miesięcy więzienia.

Zgwałcił pacjentkę w gabinecie stomatologicznym

Do zatrzymania 52-letniego Grzegorza T. doszło w sierpniu 2021 r. po zgłoszeniu pokrzywdzonej. W trakcie zabiegu stomatologicznego opuścił fotel pacjentki i przemocą doprowadził ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny. Kobieta zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu i zawiadomiła policję.

Zobacz także: Stomatolog podejrzany o molestowanie pacjentek. Policja szuka pokrzywdzonych

Okazało się, że 24-latka nie była jedyną ofiarą stomatologa. Napastowane seksualnie były także dwie inne pacjentki. Z aktu oskarżenia wynika, że lekarz „pozorował konieczność wykonania masażu żuchwy”, „ocierał się kroczem o pokrzywdzone” oraz „zbliżał krocze do ich twarzy”.

Według śledczych mężczyzna działał w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego, podstępem, wykorzystując zaskoczenie pacjentek sytuacją związaną z wykonywaniem czynności leczenia stomatologicznego.

Sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód Wojciech Wolski skazał w czwartek (6.10) Grzegorza T. na dwa lata i 10 miesięcy więzienia i zakazał mu wykonywania zawodu na sześć lat. Mężczyzna musi zapłacić trzem pokrzywdzonym zadośćuczynienie w łącznej wysokości 22 tys. zł. Ma także zakaz zbliżania się do nich. Na poczet kary sąd zaliczył Grzegorzowi T. blisko półroczny pobyt w areszcie tymczasowym.

Obrońca oskarżonego powiedział po ogłoszeniu wyroku, że jego klient nie czuje się winny zarzucanych mu czynów opisanych w wyroku i zapowiedział złożenie apelacji od wyroku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.